in , , ,

14 Mayıs 2021 Tarihli ADA Ve BNB Teknik Analizi

Elon Musk’un çevreci kriptoparaları işaret etmesinin ardından dün Cardano (ADA) piyasadan pozitif ayrışarak dikkatleri üzerine çekmişti. Öte yandan Binance üzerinden yapılan soruşturma haberleri Binance Coin (BNB) için negatif etki yapmıştı. Peki bugün Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) için teknik göstergeler ne işaret ediyor? 

Cardano (ADA)

ADA , Elon Musk tarafından ortaya atılan kripto paraların harcadığı enerjilere dair çevreci olmadıklarını eleştiren tweetinden sonra, geçtiğimiz Nisan ayında Cardano geliştiricisi IOHK CEO’su Charles Hoskinson tarafından Forbes’a verdiği röportaj akıllara gelmiş olacak ki bu süreç içerisinde düşüş yaşayan alt koinlere rağmen pozitif yönlü hareket etti.

Cardano

1.50xx seviyelerinde trend desteğinden tepki alarak 1.86xx seviyelerindeki dirence kadar ilerleyen Cardano (ADA), bu bölgede yatay seyir halinde. 1.86xx kırılımı halinde 2.04xx ve 2.19xx seviyelerine ulaşabilir.

Olası bir geri çekilme halinde 1.86xx altına sarkmalarda 1.74xx ara desteği ve 1.50xx desteği test edilebilir.

Binance Coin (BNB)

ABD Adalet Bakanlığı ve Milli Gelirler Dairesi’nin kara para aklama ve vergi konuları dolayısıyla Binance’e soruşturma açtığını bildirmesinden sonra sert bir şekilde düşüşe geçen Binance Coin (BNB) %7 civarında bir kayıp verdi.

Binance Coin

Bu düşüş ile 560 dolar seviyelerindeki desteğin altına bir sarkma gerçekleşmiş olsa da güç içerisinde yaşadığı bu kayıpların hemen hemen hepsini geri aldı. Trend desteğinin kırılmış olması ve retest aşamasının henüz tamamlanmamış olması tehlikenin hala geçmediği anlamına gelebilir. Trend içerisine dönüş halinde ise 697 dolar ve 769 dolar seviyelerinde dirençler ile karşılaşabiliriz. Düşüşün devam etmesi ve 560 dolar seviyesinin altına sarkma durumlarında ise 512 dolar ve 453 dolar seviyelerinde destekler mevcut.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

14 Mayıs 2021 Dogecoin Teknik Analizi

SCALPING

Scalping Nedir?