in ,

Acala Network (ACA) Nedir? Nasıl Alınır? 

Acala Network, Polkadot tarafından güvence altına alınmış bir blok zincir platformunun yanı sıra, kullanıcıların Acala Swap üzerinde işlem yapmalarına da imkan sunuyor. 

Ethereum uyumlu olan Acala, ölçeklenebilir, yerleşik likidite ve hazır finansal uygulamalarla DeFi için optimize edilmiş layer-1 akıllı sözleşme platformudur. Protokol, Polkadot’un kullanıcı deneyimini, minimum gas ücretlerini ve genel ölçeklenebilirlik özellikleri sağlayan borç verme, ödünç alma ve stake etme dahil olmak üzere çeşitli DeFi ürünleri ve hizmetleri sunar. 

Bu finansal uygulamalar iki ana protokolden yararlanır. Homa ve Honzon. Homa tokenize edilmiş bir staking likidite protokolü iken Honzon, zincirler arası bir stablecoin protokolüdür. Kendi otomatik piyasa yapıcısı ve merkeziyetsiz borsası olan Acala’nın yerel bir kripto para birimi bulunmaktadır. 

Acala Network’ün Hedefleri 

Acala, birkaç soruna çözüm üremek amacıyla oluşturulmuştur. Bunlardan biri, Polkadot ekosisteminde sınırsız değer aktarımı için oluşturulmuş merkezi olmayan bir dijital para birimi yaratmaktır. Ek olarak, Acala Network, güvenli ve birlikte çalılabilir bir stablecoin ağını barındırmayı amaçlamaktadır. 

ACA Nedir? 

Acala Network’ün yerel kripto varlığı ACA’dır. Bu varlık, ekosistem içinde çeşitli kullanımları ve yönetişim mekanizmalarını kolaylaştırır. 

Honzon Nedir? 

Honzon bir stablecoin protokolüdür. ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenen Acala ağı dolarını (aUSD) kullanır.

Acala Ekibi 

Acala, Ruitao Su, Bette Chen, Bryan Chen ile birlikte 0xThreeBody takma ismini kullanan dört isim tarafından Ocak 2020’de oluşturuldu.

ACA Coin Avantajları

  • Mikro gas ücretlerine ve akıllı sözleşme yürütülmesine önem verir
  • Node teşvik mekanizması ve staking yolu ile pasif gelir elde edilebilir 
  • Büyük kripto yatırım fonlarından destek almaktadır
  • Faiz ve teminat oranları algoritmik risk ayarı ile otomatik bir şekilde ayarlanır 

Proje Destekçileri 

Acala Network’ün yatırımcıları ve destekçileri arasında ParaFi Capital, Zee Prime Capital, Arrington XRP Capital, Polychain gibi önemli şirketler bulunmaktadır. 

ACA İstatistikler

2020’nin Ocak ayında piyasaya sürülen ACA’nın toplam arzı 1 milyar iken dolaşımdaki arzı 571 milyon 172 bin 222’dir. Bugüne kadar gördüğü en yüksek seviye olan 3,10 dolar seviyesini 25 Ocak 2022’de gören ACA, en düşük seviyesini ise 0,0973 dolar ile 22 Kasım 2022’de gördü. 

ACA Nasıl Alınır? 

ACA coin almak oldukça basit, çünkü Acala Network birçok global kripto para borsasında listeleniyor. ACA, Binance, KuCoin, Kraken, OKX, Bybit, Gate.io gibi önemli borsalardan kolayca alıp satabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

NFT

NFT Drop Nedir?

trust wallet

Coinbase Cüzdanımı Trust Wallet’a Nasıl Aktarırım?