içinde ,

Acala, İlk Parachain Müzayedesini Kazandı

Acala, Polkadot’un 1.3 milyar dolar teminatlı ilk parachain müzayedesini kazandı.

Acala Network, 81.000’den fazla paydaşın fonlarını crowdloan‘a kilitlemesiyle, Polkadot’un parachain müzayedelerinde ilk sırayı aldı.

DApp’leri ölçeklendirmek için Ethereum uyumlu bir DeFi protokolü olan Acala, Polkadot’un merakla beklenen parachain müzayedelerinde ilk slot’ta yer almayı garantiledi.

  • Aynı zamanda merkeziyetsiz bir Katman-1 akıllı sözleşme platformu olan Acala, kısa süre önce Polkadot’taki parachain müzayedesinde 81.000’den fazla topluluk üyesi tarafından kilitlenen toplam 32.515.989 DOT (1.250.895.296 $) ile ilk slot’u kazandı. Fonların birçok alanda kullanılacağı belirtildi.
  • Özellikler arasında Polkadot ağında bir stablecoin piyasaya sürmek ve merkeziyetsiz bir borsa (DEX) oluşturmak yer alıyor.

Resmi Polkadot Twitter hesabının paylaştığı tweet:

  • Polkadot topluluğu, geçen hafta 600 milyon doların üzerinde bir fon topladıktan sonra Acala’yı açık artırmayı kazanma olasılığı en yüksek olan parachain olarak vurgulamıştı.
  • Protokol, diğer ilk beş müzayede kazananıyla birlikte 18 Aralık’ta devreye girecek. Moonbeam, ağında 5 milyondan fazla işleme ulaştıktan ve Kusama’da (Polkadot’un kardeş ağı) lider parachain olduktan sonra ikinci kazanan olabilir.
  • Polkadot parachain müzayedeleri, geliştiricilerin kendi özelleştirilmiş, projeye özel blokzincirlerini Polkadot ekosistemine entegre etmelerini sağlamak için yıllarca süren planlama ve inşasından sonra 11 Kasım’da piyasaya sürüldü.

  • CryptoPotato, Acala’ya ulaştı ve sırada projenin ana hattında neler planlandığını sordu. Konuyla ilgili olarak, şirketin Büyüme’den sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Reecer şunları söyledi:

“Acala, Polkadot’ta piyasaya sürmek için bir yer kazandığına göre, blokzincirimizi başlatmak için asıl işimiz şimdi başlıyor. 18 Aralık’ta lansmana başlayacağız ve birkaç ürünün aşamalı olarak sunulmasını sağlayacak. 2022’de Liquid DOT (LDOT) staking ürünümüzü, merkeziyetsiz stablecoin’imiz aUSD’yi, AMM tarzı DEX’imizi ve EVM+ geliştirme ortamımızı piyasaya süreceğiz. Bu lansman aşaması, Acala’nın on-chain yönetimin aşamalı olarak sunulmasını da içerecek. 2022 ve sonrasında gelecek her şey için çok heyecanlıyız.”

Kaynak: CryptoPotato

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

NFT

Yaklaşan En İyi 7 DeFi ve NFT Projesi | 18 Kasım 2021

Polkadot Satın Almak için 3 Neden