in , ,

AC Milan Fan Token (ACM) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İtalyan futbol takımlarından AC Milan’ın fan tokenini inceliyoruz.

16 Aralık 1899’da kurulan ve tam adıyla Associazione Calcio Milan olarak geçen futbol kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen ACM fan token, taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. ACM fan token, 2021 yılının Ocak ayında piyasaya sürüldü. 

ACM fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • Kulüp ile ilgili kararlarda anketlere katılarak söz sahibi olma,
  • Kulüp tarafından taraftarlara özel olarak sağlanan deneyimler,
  • AC Milan takımının oyuncuları tarafından imzalanmış forma, şapka vb. ürünler,
  • AC Milan futbol kulübünün gelecek planlarından herkesten önce haberdar olma ayrıcalığı,
  • AC Milan ürünlerinde özel indirimler,
  • San Siro stadyum turu ve özel alanlara erişim imkanı gibi birçok avantaj sağlıyor. 

ACM fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • ACM fan tokeni kullanabileceğiniz Socios.com platformunda sahip olduğunuz token kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz. 
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül tokenleri toplayabilir ve daha fazla ACM fan token sahibi olabilirsiniz. 
  • Platform üzerinde bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılarak da ACM token kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. 

ACM Fan token İstatistikleri 

Toplam arzı 20 milyon olan ACM fan tokenin dolaşımdaki arzı 4 milyon 147 bin 212’dir. ACM, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 24,81 dolar seviyesini 24 Şubat 2021’de görürken en düşük seviyesi olan 2,13 doları ise 12 Mayıs 2022’de görmüştür. 

ACM Fan Token Nasıl Alınır? 

ACM fan token nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. ACM token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokeni listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. Binance, Bybit, Poloniex, MEXC gibi popüler kripto varlık alım satım platformlarında listelenen varlık yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. Google Play Store ya da App Store üzerinden Socios.com mobil uygulaması indirilerek de kolaylıkla ACM fan token alınabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Dotmoovs (MOOV) Nedir? Nasıl Alınır?

O Stablecoin, Visa ve Mastercard’ı Geçti!