içinde ,

ABD’de Bitcoin Madenciliği ile Veri Merkezi İnşa Edilecek

ABD yenilenebilir enerji hizmetleri sağlayıcısı, Bitcoin madenciliği ile 2,4 milyar dolarlık veri merkezi inşa edecek. Abilene tarihinin en önemli projelerinden biri, Houston merkezli enerji teknolojisi ve altyapı firması Lancium ile birlikte üstlenilecek.

Karbon nötr bilgi işlem hizmet sağlayıcısı Lancium, resmi bir basın açıklamasına göre, 21 Aralık’ta Abilene ve Taylor County’de büyük ölçekli, yenilenebilir enerjiyle çalışan bir veri merkezi tesisi inşa etmek için 20 yılda 2,4 milyar dolar harcamayı planladığını duyurdu.

Kriptopara

Abilene, Orta Teksas’ta, Houston’ın yaklaşık altı saat kuzeybatısında ve Dallas/Fort Worth metropol bölgesinin iki buçuk saat kuzeyinde bulunan bir şehirdir.

Veri Merkezi Bitcoin Madenciliğine Ev Sahipliği Yapacak

Lancium, 57 tam zamanlı iş yaratmak ve Abilene ve Taylor County’de 800 dönümlük bir alanda bir “Temiz Bilgi İşlem Kampüsü” kurmak istiyor. Özellikle bu yeni girişim, bölgenin önemli bir yenilenebilir enerji kaynağı ve Bitcoin madenciliği ve diğer enerji yoğun faaliyetler için bir ev sahibi olarak kurulmasına yardımcı olacaktır.

Bitcoin, Madenci

İnşaatın 2022’nin başlarında başlamasıyla birlikte, tesisin tamamlanmasının ardından başlangıçta 100.000 metrekarelik endüstriyel elektrik hizmetleri ekipmanı ve veri sunucuları bulunacak. Başlangıçta proje 200 megawatt kapasite ile başlayacak ve 1 gigawatt’tan fazla ölçeklenebilecek.

Haber, 15 aralıkta GEM Mining adında yeni bir Bitcoin madencilik şirketi kuran eski Güney Carolina vali adayı John Warren’ı takip ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çok sayıda eyalet tarafından kriptopara birimi endüstrisini genişletmek için devam eden bir çabanın ortasında, firmanın Güney Carolina eyaletindeki en büyük madencilik organizasyonu olması bekleniyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

GAMI World

GAMI World Art Arda IDO Duyurdu

kriptopara

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kriptopara Varlıklarıyla İlgili Dikkat Çeken Açıklamalarda Bulundu