in , ,

ABD TÜFE Verileri Sonrası Bitcoin Fiyatı Sıçradı, Hedef Neresi?

Enflasyondaki düşüş kripto para birimi fiyatlarını yükseltiyor. Bitcoin fiyatı haftalık ve aylık yeni zirveler kaydetti. 

Kasım Ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin açıklanmasının ardından Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklarda fiyat artışları yaşandı. TÜFE, Ekim ayındaki %7,7 seviyesinden %7,1’e düştü. Böylece lider kripto para birimi Bitcoin, Aralık ayının en yüksek seviyesine ulaştı. Varlık şu anda bulunduğu 17.900 dolar seviyesi ile aylık ve haftalık en yüksek seviyeye ulaşmış oldu. Bununla birlikte, enflasyon oranında yaşanan düşüş 2022’nin son çeyreğinde fiyat rallisi yaşanacağı tezini destekliyor. 

17.200 dolar seviyesini kırmayı başaran Bitcoin, gün içerisinde 17.916 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının yükselmesi durumunda karşılaşacağı ilk direnç seviyesi 18.200 dolar bölgesinde yer alıyor. BTC, 18.038 dolar kilit seviyesinin üzerine çıkarsa kapanışın bu seviyenin üzerinde olup olmaması oldukça önemli olacak. 

Yükselen destek çizgisinin altında yaşanacak herhangi bir kapanış, trendin düşüş eğilimine girdiğini gösterir. Olumsuz bir senaryoda, bununla birlikte eğer Jerome Powell yarın çok şahin bir konuşma yapar ve enflasyonun hala bitmediği için önlemler aldıklarını açıklarsa fiyattaki düşüş hızlanabilir. Bu olumsuz senaryoda BTC fiyatı 17.000 dolar bölgesine hatta mesajın etkisine bağlı olarak 16.020 dolara kadar düşebilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Ledger Güvenilir mi?

Ethereum Ölçekleme Çözümlerine Genel Bakış