in ,

ABD Senatörü, 2022’de Bitcoin İçin Yasa Tasarısı Sunacak

Senato Bankacılık Komitesi’nin bir üyesi olan Lummis, Bitcoin ve diğer kripto varlıklar hakkındaki açıklamalarıyla kriptoparaların önde gelen savunucularından biri olarak kabul ediliyor.

22 Aralık’ta Bloomberg’e bilgi veren bir yetkiliye göre tüketici korumaları, stablecoin düzenlemesi ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun birleşik yargı yetkisi altında dijital varlık piyasasını denetlemek için yeni bir organizasyonun kurulması planlanıyor.

Ayrıca, Lummis’in yasa tasarısı kabul edilirse bu durum, yasa düzenleyicilerine Bitcoin’in ve diğer kriptoparaların sınıflandırılmasıyla ilgili net bir rehberlik de sağlayacaktır.

Politikacılar Kripto Konusunda İkiye Bölündü

Senatör Lummis, Kasım ayında Bitcoin’in “dijital altın” olduğunu iddia ederek varlığının kalıcı olduğunu doğrulamıştı. Lummis şunları söyledi:

“Bitcoin’in kalıcı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca; diğer birçok kriptopara biriminin kalıcı olmadığını düşünüyorum. Bitcoin; tamamen merkeziyetsiz olan yapısı ve diğer bazı coin’lerin çoğunluğunu kendilerine saklayan ve daha sonra katılmaları için başkalarına ihraç eden bir kişi veya kuruluş tarafından yayınlanması sebebiyle bir metadan çok bir emtiaya benziyor. Bitcoin, dijital altındır.” 

Lummis’in Wyoming web sitesi, Bitcoin ile ödeme almak için seçim kampanyasına olan katkılarından dolayı Bitpay platformunu kullanıyor. Eski Güney Carolina Vali adayı John Warren, yeni kurduğu GEM Mining adındaki Bitcoin madencilik şirketinin lansmanını 15 Aralık’ta gerçekleştirdi.

Sonuç olarak hızla büyüyen kriptopara dünyası için kapsamlı düzenlemeler oluşturmaya yönelik ilk girişimlerden biri olan bu yasa tasarısı, oldukça kapsamlı değerlendirmeler yapan, siyasi sınırlara sahip bir Senato ile karşı karşıya bulunuyor. Örneğin Senatör Elizabeth Warren, yakın zamanda kripto madencilerinin çevresel hasara yol açtığını iddia ederek Bitcoin madencilik işlemlerini eleştirdi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 24 Aralık 2021

GAMI World

GAMI World Art Arda IDO Duyurdu