içinde , , ,

ABD Enflasyon Verileri Öncesinde Bitcoin (BTC) Kritik Seviyelerde

Yarın açıklanacak olan ABD enflasyon verileri öncesi Bitcoin (BTC) kritik seviyelerde hareket ediyor.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Haftaya aşağı yönlü hareketler ile giriş yapan Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasası yarın TSİ 15:30’da açıklanacak olan ABD TÜFE rakamlarına odaklanmış durumda. Geçen ay %8.3 açıklanan bu veri beklentilerin biraz üzerinde gelmişti. Açıklanacak olan Eylül ayı için yıllık enflasyon beklentisi %8.1 oranında.

Dün gerçekleşen düşüşler ile 18.860 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin (BTC), bir önceki analizimde belirtmiş olduğum destekten alım tepkilerinin gelmesi ile düşüşlerine ara verdi. 18.900 dolar seviyelerindeki bu destek seviyesini test ettikten sonra yukarı yönlü hareketler gerçekleştirdi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.180 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), hafta başında bahsetmiş olduğum yeni yüksek dip ihtimalini ihlal etmiş görünüyor. Enflasyon verilerinin beklentinin üzerinde gelmesi halinde FED’in şahin duruşunu devam ettirmesi olasılığı ile düşüşlerin devam etmesi halinde 18.900 dolar seviyeleri tekrardan test edilebilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise 18.470 dolar seviyelerine kadar düşüşlerini sürdürebilir.

Beklenti dahilinde gelen enflasyon rakamları resesyon endişeleri ile birleştiğinde, FED’in faiz arttırımlarında frene basma ihtimalinin oluşmasıyla yukarı yönlü hareketler de izleyebiliriz. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde ise tekrardan 20.000 dolar üzerinde fiyatlanmalar gerçekleştirebilecek olan Bitcoin (BTC) 20.340-20.475 dolar bölgesine kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. Bu bölgenin kırılması halinde ise 21.220-21.360 dolar seviyelerine kadar yükselişlerini devam ettirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Aleph Zero (AZERO) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir DeFi Platformunu Güvenilir Yapan Nedir?