içinde

AAG Ventures Kurucusu ve CEO’su Jack Vinijtrongjit ile AMA Etkinliği

AAG Ventures kurucusu ve CEO’su Jack Vinijtrongjit, 10 Aralık 2021 Cuma Türkiye saati ile 22.00’da KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Jack Vinijtrongjit, Co-Founder and CEO of AAG Ventures, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Friday, December 10, 2021 at 20.00 (5:00 PM). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

kriptopiggy: Merhaba Jack Vinijtrongjit 👋 Topluluğumuza hoş geldiniz! Sizi burada ağırlamaktan çok mutluyuz. 🤗

Hello Jack Vinijtrongjit 👋 Welcome to our community! We are very happy to host you here. 🤗

Jack Vinijtrongjit: Herkese selam! Bugün beni burada ağırladığınız için teşekkürler!

Hi all! Thanks for having me here today!

kriptopiggy: 🤗 AMA seansımızdan önce kendinizi ve özgeçmişinizi tanıtır mısınız? 👀

🤗 Before our AMA session, Could you introduce yourself and your background? 👀

Jack Vinijtrongjit: Tabii ki. Geçmişim, ölçeklenebilir yazılım altyapısı ve entegrasyonu oluşturma konusunda uzman olan kurumsal yazılımda. Muhtemelen 7’den fazla sektörde bulundum ve şimdi odak noktam, son 5 yıldır rastgele dolaştığım blokzinciri alanına geri döndü. Blokzinciri teknolojisinin harika olduğuna inanıyorum ve insanların ne bulduğuna her zaman şaşırıyorum.

CEO olarak rolüm, şirketin vizyonunu şekillendirmek ve başarılı olmak için ihtiyacımız olan tüm yetenekleri toplamak. Ben de çok teknik biriyim, bu yüzden mühendislik işleriyle ellerimi kirletiyorum.

Sure. My background is in enterprise software with a specialty in building scalable software infrastructure and integration. I have been in probably 7+ industries and now my focus is back to the blockchain space I have been around casually for the past 5 years or so. I believe blockchain tech is amazing and I’m always amazed at what people come up with.

My role as the CEO is to shape the vision of the company and gather all the talents we need to be successful. I’m also very technical so I do get my hands dirty with engineering work.

kriptopiggy: Teşekkürler. 🙂 O halde hazırsanız AMA seansımıza başlayalım mı?

Thank you. 🙂 So, let’s start our AMA session if you are ready?

Jack Vinijtrongjit: Evet!

Yes!

kriptopiggy: Merhaba Arkadaşlar, AAG Ventures projesi Kurucu Ortağı ve CEO’su Jack Vinijtrongjit, AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber. Jack, AAG Ventures projesi hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:

⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.

⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Konuğumuz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak. Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/koinsaati/status/1468547488718151684) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati ve https://twitter.com/aag_ventures hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır. Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz.

Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends, Jack Vinijtrongjit, Co-founder and CEO of AAG Ventures project is with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event. Jack, thank you for accepting our invitation to answer the questions about AAG Ventures!

Our event will be held in 2 sessions:

⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.

⁃ After Jack answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Jack will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/koinsaati/status/1468547488718151684) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati and https://twitter.com/aag_ventures Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize. Now we will start asking our questions.

Let’s have a delightful event!

kriptopiggy: S1- AAG tam olarak nedir ve ne amaçla kurulmuştur? Kısaca bahsedebilir misiniz?

Q1- What exactly is AAG and for what purpose was it established? Could you briefly explain to us about it?

Jack Vinijtrongjit: AAG Ventures, 3 ayağı olan bir Oyna-Kazan (P2E) projesidir: bir P2E loncası, bir P2E platformu ve bir Öğren-Kazan (L2E) platformu. Proje, 7 hafta gibi rekor bir sürede (şu anda 2K+) 7 ülkede 1.5K akademisyenden oluşan bir lonca kurdu.

Şimdi, ekip aşağıdakileri oluşturmaya odaklanmıştır:

(a) loncalar için (örneğin, maaş bordrosu, performans yönetimi, güvenlik, vb. için) “seçmeler ve kürekler” sağlayan ve P2E için belkemiği olan bir P2E platformu ve

(b) dünyanın ilk Öğren-Kazan (L2E) platformu. L2E uygulamaları, oyunlaştırılmış bir arayüz aracılığıyla aktarılabilir becerileri (örneğin matematik, programlama ve hatta metaverse tabanının nasıl oluşturulacağı) öğrenmeleri için katılımcılara kripto ödeyecek.

AAG Ventures is a Play-To-Earn (P2E) project with 3 pillars: a P2E guild, a P2E platform and a Learn-To-Earn (L2E) platform. The project built a guild of 1.5K scholars in 7 countries in a record time of 7 weeks (currently 2K+).

Now, the team is focused on building:

(a) a P2E platform that provides “picks and shovels” for guilds (e.g., for payroll, performance management, security, etc) and is THE backbone for P2E and

(b) the world’s first Learn-To-Earn (L2E) platform. L2E applications will pay participants crypto for learning transferable skills (e.g., math, programming or even how to build the metaverse) through a gamified interface.

kriptopiggy: Ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim. 🙂 Şimdi ikinci sorumuzu soracağım.

Thank you very much for your detailed answer. 🙂 Now, I will ask our second question.

kriptopiggy: S2- AAG platformu ne tür özelliklere sahip ve kaç farklı operasyonel bölümden oluşuyor? Bu departmanların verdiği hizmetler nelerdir?

Q2- What kind of features does the AAG platform have and how many different operational parts does it consist of? What services do these departments provide?

Jack Vinijtrongjit: Sahip olduğumuz 4 sütun aşağıdaki gibidir:

1)AAG Platformu (resimde sunacaklarımızın dökümüne bakın)
2)AAG Loncası
3)AAG Kar Amacı Gütmeyen Kuruluş
4)Öğren-Kazan Ortak Girişimi

The 4 pillars we have is as follow:

1) AAG Platform (see the break down of what we will offer in the picture)
2) AAG Guild
3) AAG Non-Profit Foundation
4) Learn-To-Earn Joint Venture

kriptopiggy: Güzel infografikler ve güzel organizasyon👍

nice infographics and nice organization👍

kriptopiggy: S3- AAG Ventures’in, Metaverse aracılığıyla dünya çapında ekonomik özgürlük yaratmak ve 2030 yılına kadar 100 milyon insanı Metaverse ile buluşturmak gibi bir misyonu olduğunu görüyoruz. Bunu sağlamak için yapılan çalışmalardan bahsedebilir misiniz?

Q3- We see that AAG Ventures has a mission to create worldwide economic freedom through Metaverse and to bring 100 million people together with Metaverse by 2030. Can you talk about the work done to achieve this?

GameFi, kriptopara birimlerinin büyük ölçüde benimsenmesi için bir geçit olmasına rağmen, erişilebilirlik hala önemli bir sorundur. Loncalar, daha fazla insanın katılmasına izin vermede önemli bir faktör olmuştur. Bu yüzden loncaların etkinleştiricisi olmak istiyoruz. 1.000 loncanın 1.000 akademisyene rahatça ulaşmasını sağlarsak, bu zaten 1 milyon kişinin kripto alanına girmesine yardımcı oluyoruz.

Jack Vinijtrongjit: GameFi, kriptopara birimlerinin büyük ölçüde benimsenmesi için bir geçit olmasına rağmen, erişilebilirlik hala önemli bir sorundur.

Loncalar, daha fazla insanın katılmasına izin vermede önemli bir faktör olmuştur. Bu yüzden loncaların etkinleştiricisi olmak istiyoruz. 1.000 loncanın 1.000 akademisyene rahatça ulaşmasını sağlarsak, bu zaten 1 milyon kişinin kripto alanına girmesine yardımcı oluyoruz.

Even though GameFi has been a gateway for a major adoption of cryptocurrencies, accessibility is still a major issue.

Guilds have been a major factor in allowing more people to join. That’s why we want to become the enabler of guilds. If we enable 1,000 guilds to get to 1,000 scholars comfortably, that’s already 1m people we help to enter crypto space.

kriptopiggy: Teşekkürler 🥰 Sıradaki soruma geçiyorum

thanks. 🥰moving on to my next question

kriptopiggy: S4- AAG platformunun kripto dünyasının gelişimine nasıl bir katkı sağlayacağını düşünüyorsunuz?

Q4- How do you think the AAG platform will contribute to the development of the crypto world?

Jack Vinijtrongjit: Bu, son nokta ile biraz uyumlu, ama ben daha çok teknolojiye odaklanmak istiyorum. Ekibimdeki kaç kişi gibi bir kurumsal yazılım uzmanı olarak, en güvenli, ölçeklenebilir ve genişletilebilir olduğumuzdan emin olmak için öncelikle altyapıya odaklanıyoruz. Örneğin özel anahtarlara veya donanım cüzdanlarına olan ihtiyacı ortadan kaldıracak kadar ileri gidiyoruz. Doğru temele sahip olduğumuzda, ölçeklendirebilir ve başkalarının bizimle birlikte ölçeklenmesine yardımcı olabiliriz. Ayrıca, ekosistemimizdeki kullanıcı deneyimini zenginleştirmek için geliştiricilerin platformumuzun üstünde para kazanılabilir uygulamalar geliştirmesine ve geliştirmesine izin veriyoruz.

Bütün bunlar benim görüşüme göre daha yüksek benimseme oranlarına neden olacak.

Aynı zamanda yenilik yapmayı seven teknoloji insanlarıyız ama aynı zamanda herkesi biraz temizlemek istiyoruz. Sorunları belirlemeye devam edin, onları çözmeye yardımcı olacağız ve böylece hepimiz sıradakine odaklanabiliriz. Örneğin, kriptopara birimlerinin yönetimi gibi şeyler artık karmaşık bir görev olmamalıdır.

This is kinda going along with the last point, but I would like to focus more on the technology. As an enterprise software veteran like how many people in my team are, we first focus on the infrastructure to ensure that we are the most secure, scalable and extensible. We are going as far as eliminating the need for private keys or hardware wallets for example. Once we have the right foundation, we can then scale and help others scale with us. We are also allowing developers to come in and develop monetizable applications on top of our platform to enrich the user experience in our ecosystem.

All these will result in higher adoption rates in my opinion.

We are also technology people who love to innovate, but at the same time we want to kinda clean up after everyone. Keep identifying the problems and we will help solve them so that we all can focus on what’s next. Things like management of cryptocurrencies should no longer be a complex task anymore for example.

kriptopiggy: Ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik, kriptoda gerçekten önemli kriterlerdir. Bu sorunlara çözüm bulursanız herkes sizi benimser.

Scalability and reliability are really important criteria in crypto. If you find solutions to these problems, everyone will adopt you.

Jack Vinijtrongjit: Evet, bu bizim için Project Titan.

Yup, that’s Project Titan for us.

kriptopiggy: S5- AAG ailesi olarak destek verdiğiniz ve piyasada ün kazanan oyun projelerinizden bahseder misiniz?

Q5- Can you tell us about your game projects that you support as the AAG family and that have gained a reputation in the market?

Jack Vinijtrongjit: Thetan Arena da bunlardan biri. Takımlarını seviyoruz çünkü önce oyun deneyimine odaklanıyorlar ve sonra verim sağlıyorlar. Aynı zamanda ekonomiyi nasıl dengeleyeceklerini de bulmuşlar. Daha fazla insanın P2E’ye katılmasına yardımcı olmak için büyük turnuvalara vb. ev sahipliği yapmak için onlarla yakın bir şekilde çalışmayı planlıyoruz.

DeHorizon başka biri. Bunları, metaverse’lerin artık silolanmadığı ve Thetan Arena’daki Axies’i kullanmak gibi oyun arasında atlayabileceğiniz Metaverse 2.0 olarak düşünün. Bu konuda vizyonumuz onlarla örtüşüyor.

Thetan Arena is one of them. We love their team because they focus on gaming experience first and yield second. It just happens that they have also figured out how to balance the economy at the same time. We are planning to work with them closely to co-host large tournaments, etc, to help bring more people into P2E.

DeHorizon is another one. Think of them as Metaverse 2.0 where metaverses are no longer siloed and you can hop between games like using Axies in Thetan Arena. Our vision aligns with them on that.

kriptopiggy: Açıklamaların için teşekkürler Jack! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations, Jack! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

kriptopiggy: S6- AAG Tokenin platformdaki rolü ve kullanıcılara sağlayacağı kazançlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Q6- Can you tell us about the role of AAG Token in the platform and the benefits it will provide to users?

Jack Vinijtrongjit: Yayınladığımız yardımcı programlardan bazıları şunlardır;:

1) Oyna-Kazan (P2E) oyunları ve Öğren-Kazan (L2E) uygulamaları için evrensel bir para birimi işlevi görme
2) GameFi NFT’lerin kısmi mülkiyetinin elde edilmesi
3) AAG Platformunun bulut hizmetleri için ödeme yapmak
4) Boşta kalan NFT’lerden verim elde etmek ve oynamak için akademisyenlere ödeme yapmak
5) Herhangi bir DAO’daki oy hakları

Gelecek için planladığımız daha fazla yardımcı programımız var ve hazır olduğumuzda bunları ortaya çıkaracağız.

Here are some of the utilities that we have published:

1) Acting as a universal currency for Play-To-Earn (P2E) games and Learn-to-Earn (L2E) applications
2) Acquiring fractional ownership of GameFi NFTs
3) Paying for AAG Platform’s cloud services
4) Paying for scholars to play and generate yield from idle NFTs
5) Voting rights in any of the DAOs

We have more utilities planned for the future and we will expose them as we are ready.

kriptopiggy: vay canına, kullanıcılar için çok fazla seçenek var. Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim. 🙏 Son sorumuz buydu. Hazırsanız, topluluk sorularına geçeceğiz.

wow there are so many options for users. Thank you for all your answers. 🙏 That was our final question. If you are ready, will move on to the community questions.

Jack Vinijtrongjit: Hadi yapalım!

Let’s do it!

kriptopiggy: Sorularınız için herkese teşekkürler @juminoz cevaplarınızı bekliyoruz. 🙂 Sorularınızdan 5 tanesi seçilecek🙏

thanks everyone for your questions, now we wait for @juminoz his answers. 🙂 5 of your questions will be selected🙏

ugur Berliktay: Project Titan platformunuzun güvenliğine nasıl fayda sağladığını bize anlatabilir misiniz? ve Platformunuz için ne gibi farklı güvenlik önlemleriniz var?

Can you tell us how it benefits the security of your Project Titan platform? and What different security measures do you have for your Platform?

Jack Vinijtrongjit: Verilerin her zaman güvende olduğundan ve yalnızca doğru kullanıcılar tarafından erişilebilir olduğundan emin olmak için altyapı katmanında kurumsal düzeyde güvenlik sağlıyoruz.

Daha sonra 4 güvenlik ortağı daha getiriyoruz ve teknolojilerini kriptopara birimlerinin yönetimiyle ilgili güvenliği çözmek için kullanıyoruz. Örneğin:

Kayıpsız – saldırıya uğramış işlemlerin bir DAO inceleme sürecine dayalı olarak geri alınmasına izin verir

Cybavo – Özel anahtarlardan ve donanım cüzdanlarından tamamen kurtulabilmemiz için bize kurumsal düzeyde saklama çözümü sağlayın

Kullanıcılarımızın demografisi nedeniyle (%95 kripto dışı), bunu çok basit ve güvenli hale getirmeliyiz, yoksa işe yaramaz.

We provide enterprise-grade security at the infrastructure layer to make sure data is always secured and only accessible by the right users.

We then bring 4 more security partners and use their technology to solve security related to management of cryptocurrenciies. For example:

Lossless – allows hacked transactions to be reversed based on a DAO review process

Cybavo – Provide us with enterprise-grade custody solution so we can get rid of private keys and hardware wallets completely

Because of the demographic of our users (95% non-crypto), we have to make it so simple and secure or it just won’t work.

Spartan_Kly: Her gün yeni projeler geliyor ve çoğu kilim çekip dolandırıcılıktan çıkıyor. Size nasıl güvenebiliriz? Projenizi destekleyen herhangi bir saygın VC veya destekçiniz var mı?

We saw that in the last few days there were many new projects launched and most of them carried out carpet withdrawals which was certainly very detrimental to investors. How can we as investors trust you? So do you have a real VC or supporter who is certainly reputable to support your project?

Jack Vinijtrongjit: VC’lerimizin çoğu çok uzun vadeli yatırımcılardır. 10-20 yıllık bir vizyonla yatırım yaptıkları geleneksel VC’lerin dünyasına köprü kurabilen projelerden biriyiz çünkü elimizde bu var. Ayrıca bu tür VC’leri çekmek için doğru teknolojiye sahibiz.

Most of our VCs are very long term investors. We are one of those projects that are able to bridge into thhee world of traditional VCs where they invest with 10-20 years vision because that’s what we have. We also have the right technology to attract that type of VCs.

Mr Sabbir: Şu Anda CEX ve DEX’ten AAG Alabilir miyiz?
Veya DAO’larınıza katılarak Kazanmanız Mümkün mü

Right Now Can we Buy AAG From CEX And DEX?
Or Its Possible To Earn By participating in Your DAOs

Jack Vinijtrongjit: İlk olarak 12 Aralık’ta UTC NOON’da Copper Launch’ta bize katılabilirsiniz. Yakın gelecekte CEX ve DEX’ten de satın alabileceksiniz. DAO sürecine katılarak kazanç elde etmek elbette ve isteğe bağlıdır.

https://blog.aag.ventures/instructions-on-how-to-participate-in-aag-token-launch-auction-on-copper-launch-platform-ido-7f8c8f4ef442

You can first join us on Copper Launch on Dec 12th at NOON UTC. You will also be able to purchase from CEX and DEX in the near future. Earning from partiicipating in the DAO process is of course and option.

https://blog.aag.ventures/instructions-on-how-to-participate-in-aag-token-launch-auction-on-copper-launch-platform-ido-7f8c8f4ef442

Paulo: Yatırımcılar ve Proje Destekçileri hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? Herhangi birinin oyun geçmişi var mı? Ve #AAGVENTURES akıllı sözleşmelerini ne zaman bulabiliriz?

Hii …. Does AAG Ventures give a brief description of Investors & Project Supporters? And,
Do any of them have a gaming background? And When can we find #AAGVENTURES smart contracts??

Jack Vinijtrongjit: Evet, buradaki resimde görebilirsiniz, bahsedebileceğimiz 5 destekçimiz oyun stüdyoları. Ayrıca bir destekçi olarak Polygon’da İş Geliştirme, NFT ve Oyun Başkan Yardımcılığımız var.

Yes, you can see in this image here that 5 of our backers we can talk about are game studios. We also have VP of Business Development, NFT & Gaming at Polygon as a backer.

Erkan Atmaca:  AAG VENTURES ekibinin bu projeyi oluştururken belirlediği HEDEF KİTLE kimdir? Amacınız hızlı bir şekilde küresel olarak benimsenen bir platform oluşturmak mı yoksa şimdilik bazı bölgelerde genişlemek mi?

Jack Vinijtrongjit: 1) Küresel izleyici
2) Herhangi bir demografik (75 yaşındaki bir büyükanne bunu kullanabilmeli)
3) Her boyutta lonca
4) Değişimler
5) Fiat ağ geçitleri
6) Oyun stüdyoları
7) NFT sahipleri
8) Zorlu oyuncular

Ve gelecekte çok daha fazlası

kriptopiggy: Katılan herkese teşekkürler ve Jack Vinijtrongjit a da teşekkür ederim 🥰 🤗 Sizi burada ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Sizinle tekrar konuşmayı çok isteriz. Umarım kariyerinde çok başarılı olursun.

Thank you everyone who participated and thank you Jack Vinijtrongjit as well 🥰 🤗It was a please to host you here. We’d love to talk to you again. I hope you will be very successful in your career.

Jack Vinijtrongjit: Bugün beni burada ağırladığınız için teşekkürler! Harikaydı. Umarım tüm soruları yanıtlamışımdır, ancak değilse, lütfen Telegram kanalımıza uğrayın, size yardımcı olabiliriz.

Thanks for having me here today! It was great. I hope I answered all the questions, but if not, please stop by at our Telegram channel and we can help you out.

kriptopiggy: Bu güzel günde bizimle beraber olduğun için teşekkür ederiz! Sizi burada ağırlamak büyük bir zevkti ve umarım sizin ve ekibiniz için en iyisi olur!

Thank you for being with us in this lovely day! It was a pleasure hosting you here and I hope all the best for you and your team!

AAG hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için :

Web site: https://aag.ventures

Telegram: https://t.me/aagventures

Twitter: https://twitter.com/aag_ventures

Medium: https://blog.aag.ventures

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Plethori

Regülasyon Sonrası Dönemi Hedefleyen ETF Projesi Plethori, AVAX Ağına Geçiyor

Kriptopara

Haftanın En Çok Dikkat Çeken 3 Kriptopara Projesinin Teknik Analizi | 12 Aralık 2021