içinde

a16z, 600 Milyon Dolarlık Web3 Oyun Fonu Başlattı

a16z, web3 ve metaverse odaklı oyun projeleri için 600 milyon dolar yatırım yapmayı hedefleyen yeni bir fon başlattığını açıkladı. Oyun endüstrisinin geleceğini inşa etmeyi amaçlayan fon, oyun stüdyoları, oyun ve müşterilerin kesişim noktasını ve altyapı dahil olmak üzere farklı alanlarda birçok start-up ve projeyi desteklemeyi amaçlıyor.

Şirket, oyun stüdyoları, oyun hizmetleri ve altyapı inşası dahil olmak üzere üç ana sektörde sektördeki girişimleri güçlendirmeyi amaçlayan Games Fund One adlı 600 milyon dolarlık bir oyun fonunun başlatıldığını duyurdu.

(Fona) Daha fazla işlev eklemeye ve oyunların ekosistemine uyarlanmış daha derin ağlar geliştirmeye devam edeceğiz, böylece portföy şirketlerimize dijital topluluklar oluşturmaktan sanal ekonomilerini yönetmeye, IP lisanslamaya, kendi geliştirme ekiplerini oluşturmaya yardımcı olmaya kadar her konuda yardımcı olabiliriz.

Fonun destekçileri arasında King, Discord, Roblox, Zynga, Twitch, Blizzard ve Riot Games gibi önemli şirketlerin kurucu ortakları da dahil olmak üzere oyun dünyasından çok sayıda yönetici yer alıyor.

Andreessen Horowitz, Zynga ve Oculus da dahil olmak üzere oyun ve MMO dünyasında pek çok yatırımı bulunuyor.

Citibank, metaverse ekonomisinin 2030 yılına kadar 13 milyar dolara kadar büyüyebileceğini ve 5 milyardan fazla insanı çekebileceğini tahmin ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Trust Wallet, DEX ile Nasıl Trade Yapılır?

OxsTribe NFT Projesi Nedir?