içinde ,

9 Mart Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Piyasa Yükselirken LINK Yeni Bir Fiyat Rekoru Kırabilir

Kripto para piyasasında boğa koşusu devam ettikçe, kripto para birimleri de artışına devam ediyor. Lider kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son 24 saatte yükseliş gösterirken Chainlink (LINK) de ikinci en yüksek noktasına ulaştı.

Toplam piyasa değeri büyüklüğüne göre 10.sırada bulunan Chainlink (LINK) piyasanın yeşile boyanmasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan sonra etkili oldu. Chainlink (LINK)  son 24 saatte %9’luk bir artış gösterdi. XRP, DOT, XLM, Doge gibi diğer altcoinler de ortalama %10’luk yükselişleriyle buna katkı sağladı.

Kripto para piyasası ise 1,66 trilyon dolarlık piyasa değeriyle son 24 saatte %6,08’lik bir artış gösterdi.

Kaynak: TradingView

Chainlink (LINK) Fiyat Analizi

LINK’te son zamanlarda büyük bir fiyat düzeltmesi olmuştu. Boğalar bu fiyat düzeltmesinin ardından yeni bir zirveye çıkardı. Bu zirve LINK’in şu ana kadarki en yüksek ikinci zirvesi. Boğalar fiyatı 31 USD üzerine çıkarmayı başardı. LINK bu fiyat artışından önce 27-29 USD aralığında bir süredir işlem görüyordu. Şimdi ise LINK için yeni bir ATH seviyesine çıkması bekleniyor.

Chainlink

Kaynak: TradingView

Eğer boğalar bu yükselişin devamını getirirlerse LINK 36.40 USD direncini kırıp 40.10 USD zirvesini görebilir. Destek seviyelerini ise 28.20 USD ve 30.30 USD olarak izleyeceğiz. MACD göstergesi aşağıdan gelen hat ile kesiştiği için güçlü bir satın alma sinyalini bizlere gösteriyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle LINK fiyatı 31.36 USD ve 24 saatlik işlem hacmi 221,952,339 dolar seviyelerinde. Son 24 saatte %6,67 artış göstererek mevcut coinmarketcap sıralamasında 12,824,442,546 USD piyasa değeriyle 10. Sırada bulunuyor.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Concordium

Concordium, MVP Test Ağını Tamamladı

Binance CEO’sunun Tek Bir Açıklaması, 3 Kripto Parayı Yükseltmeye Yetti