in , ,

9 Haziran 2021 Tarihli Ripple, Algorand, Kusama Teknik Analizi

Ripple (XRP)

Dava sürecinin uzamasından sonra yatay hareketlerine devam eden ve BTC düşüşlerinden de büyük oranda etkilenen Ripple haftaya %10 civarında bir düşüş ile başlasa da bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.87 seviyelerinden fiyatlanarak kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.

ripple

Btc düşüşleri ile 0.8070 seviyelerindeki desteğe kadar gerilemesine rağmen bu bölgeden hacimli bir tepki alarak 0.9397 seviyelerindeki dirence doğru hareket ediyor. 0.9397 kırılımı halinde 1.00 ve 1.30 seviyeleri sırası ile önümüze çıkabilecek dirençler. 0.8070 desteğinin kırılımı halinde ise 0.6300 seviyelerine kadar bir sarkma gerçekleşebilir.

Algorand (ALGO)

Bugün saat 16:00’da yerli borsalarımızdan Paribu’da listelenecek olan ALGO haftaya BTC düşüşlerinden etkilenerek başlasa da bu yazının hazırlandığı saatlerde 1.08 seviyelerinden fiyatlanarak haftalık görünümde %5 civarında bir artış ile hareketlerine devam ediyor.

1.09 direncinde günlük yükselişine ara verdiği görülse de bu direncin kırılımı halinde 1.40 seviyelerine kadar ilerleyebilir. Bu direnç seviyesinden dönüş yaşanması halinde 0.86 desteğine kadar sarkma gerçekleşebilir.

Kusama (KSM)

Parachain’e geçiş haberi ile Bitcoin düşüşlerinden çok da fazla etkilenmeyen KSM bu süreci anlık düşüşler ile kapattı diyebiliriz.

Hafta başından itibaren %5 üzerinde ir artış ile negatif piyasa koşullarına göre pozitif ayrıştığı söylenebilir. Şu saatlerde 456 dolar seviyelerindeki direnç kırılımı için hareket eden kusama bu kırılımın gerçekleşmesi halinde 560 dolar seviyelerindeki direnci test edebilir. Kırılım çalışmasının başarısız olması halinde ise 340 dolar seviyelerindeki desteğe dönüş yaşanabilir. Ancak 200 saatlik ortalamanın kırılımı ile 415 dolar seviyelerinden gelecek tepki ile tekrardan direnç kırılımı için yukarı yönlü hareketine devam edebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Polygon

Merkeziyetsiz Polygon (MATIC) Uygulamalarına Genel Bakış

FED

ABD Merkez Bankası (FED) Tahvil Alımını Yavaşlatıyor