8 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi

Bitcoin Cardano Ethereum

Bitcoin (BTC)

Çin merkez bankasından gelen açıklamaların devamı ve Binance borsası üzerinde kurulan baskıların artması ile sert düşüşler sonrası kırmızı bir güne uyandık.

BTC

Gün içerisinde %5 üzerinde bir kayıp yaşayan Bitcoin (BTC) 5 ve 6 temmuz tarihli analizlerimizde belirttiğimiz 32,200 USD desteğine kadar düştü. Bu destek seviyesinden gelen alımlar ile yukarı yönlü ivme kazanma çabası içerisinde, bu yazının hazırlandığı saatlerde 32,600 USD seviyelerinden fiyatlanıyor.

Alımların devam etmesi halinde 33,500 USD seviyelerindeki direncin test edilmesi olası, ancak bu seviyeden yaşanacak satışların gelme ihtimali de bu piyasa koşullarında yüksek bir olasılık. 33,500 USD direncinin kırılımı halinde ise 34,500 ve 34,900 USD bölgesine kadar bir yükseliş izleyebiliriz. Aşağı yönlü hareketin devamı halinde ise 32,200 USD desteğinin kırılımının gerçekleşmesi halinde 31,180 USD ve sonrasında 29,100 USD desteklerine kadar bir düşüş dalgası devam edebilir.

Ethereum (ETH)

Piyasa üzerinde oluşan negatif koşulların etkisi ile yükselen trend desteğinin kırılımını gerçekleştiren Ethereum, 2,340 ve 2,250 USD desteklerinin altına sarkarak 2,110 USD desteğine kadar geriledi. Gün içerisinde %7 üzerinde bir kayıp yaşayarak 2,120 USD seviyelerinde en düşük fiyatlanmasını gerçekleştirdi.

ETH

Yukarı yönlü bir dönüş gelmesi halinde 2,250 USD direncine kadar yükseliş izlenebilir. Ancak daha önceki analizlerimizde de bu direnç seviyesinin önemine sıklıkla değinmiştik. Bugün yaşanan düşüşün de bu direnç seviyesi üzerinden reddedilerek yaşanması da önemini tekrardan vurgulamış oldu. 2,110 desteğinin kırılması halinde 1,890 seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Cardano (ADA)

Cardano üzerinde yapılan güncellemeler sonrasında başlayan yükseliş trendi üzerinde hareketlerine devam ederken bugün içerisinde yaşanan düşüşler ile %3 civarında bir geri çekilme yaşadı.

ADA

Bu geri çekilme sonucunda fibonacci 0.618 düzeltme seviyesini destek olarak kullanması, piyasa üzerinde negatif etkiler yaratan haberlerin etkisinin geçmesi ile tekrardan hızlı bir yükseliş hareketi olasılığını güçlendiriyor. 309 dolar seviyelerindeki desteğin üzerinde 4 saatlik bir kapanış gerçekleşmesi ile 337 dolar seviyelerindeki direncin test edilme olasılığı arttı. 309 dolar altında yaşanacak kapanışlar ise 301 ve 290 seviyelerine kadar bir düşüş yaşatabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün Kırmızı Bir Kriptopara Piyasası Bizleri Karşıladı

BAT

Basic Attention Token (BAT) Yol Haritası Güncellendi