in , , , ,

8 Mart 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum Ve Ripple Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, 52.000 dolar seviyesinden reddedilmenin ardından 50.900 dolardan işlem görüyor. %61.8 Fibonacci seviyesi bu seviyedeki satış baskısını güçlendirdi. Fiyatın biraz altında, 50 Fibo destek sunmak için sırada. Bitcoin, 54.000 dolara doğru kazanç mücadelesinde istikrarı sağlamak için 50.000 dolar üzerinde ve %50 Fibonacci seviyesini tutmalıdır. MACD, pozitif alanda tutarak yükseliş trendini doğruluyor. Buna ilaveten, sinyal çizgisinin üzerindeki MACD çizgisi (mavi) bozulmadan kalırsa, BTC’nin yükseliş trendi ivme yakalayacaktır.

BTC/USD 4-hour chart

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), hafta sonu toparlanma gösterirken şu sıralar 1.700 doların üstüne çıkmayı başardı. 1.800 dolarlık direncin kırılması durumunda boğalar daha yüksek fiyat seviyelerine odaklanabilir. Ters H&S formasyonunun yükselişe geçtiğini ve bir fiyat kırılma hedefine sahip olduğunu unutmamak gerekir. Ethereum’un yükselişine devam etmeden önce boyun çizgisi desteğini yeniden test etmesi muhtemel. Bununla birlikte, düşüş trendinin resme girmesini önlemek için 1.700 dolarlık destek sağlam kalmalıdır. Desteğin sağlam kalması durumunda 2.000 doların üzerinde %23’lük bir kırılma bekleniyor. MACD, pozitif bölgeye ve sinyal çizgisinin üzerindeki kesişmenin ardından yükseliş görünümünü doğruladı. Boyun çizgisinin yanı sıra, 200 Basit Hareketli Ortalama (SMA) desteğe katkıda bulunacaktır.

ETH/USD 4-hour chart

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0.48 dolardan işlem görüyor. Göreceli Güç Endeksi, ayıların çekiş kazandığını gösteriyor. Trend gücü göstergesi, aşırı alım bölgesine yakın bölgelerden reddedildi ve orta hatta doğru hareket ediyor. 100 SMA anında destek sağladı. Eğer baskı düzelir ve düşüşler genişlerse, Ripple aynı 4 saatlik grafikte 50 SMA’ya gelebilir. 200 SMA’nın üstünde bir hareket olması durumunda 0.5 doların üzerindeki yükseliş trendi hızlı bir şekilde başlayabilir. Bu seviyenin üstüne çıkılması durumunda, boğaların odak noktası sırasıyla 0.65 ve 0.75 dolar olacaktır.

XRP/USD 4-hour chart

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

AMM, Unıswap

DeFi Projesi UNI, Uniswap v3 Beklentisiyle Top 10’a Girdi

Concordium

Concordium, MVP Test Ağını Tamamladı