in ,

8 Büyük Kripto Para Borsasında Listeleniyor: Optimism (OP) Nedir?

Ethereum’un Layer-2 ölçeklendirme çözümü Optimism’in yönetişim token’ı OP, 8 büyük kripto para borsasında listeleniyor.

OP, Optimism’in yeni yönetişim sistemi olan Optimism Collective’i oluşturan iki merkezden biri olan Token House’un yönetişim token’ıdır. Optimism, Ethereum minneti, Optimistic Rollup ve OVM’yi içeren 3 ana bileşenden oluşan bir Layer-2 Ethereum ölçeklendirme çözümüdür.

Optimism, Ethereum’daki işlem ücretlerini azaltmak, yeni işlemleri daha hızlı gerçekleştirmek ve böylece Ethereum orijinal zincirinin güvenliği korurken daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için ortaya çıkmıştır. Optimism, fraud-proof bir güvenlik mekanizması kullanan Optimistic Roll-up projesidir. Yani Optimism’de gerçekleştirilen bir işlemin sahte olduğu kanıtlanamıyorsa işlem geçerli sayılacak ve onaylanacaktır.

Optimism’in yapıları spesifik olarak 3 ana bileşenden oluşur:

  1. Ethereum Mainnet: Layer-1 yerel güvenlik platformu.
  2. Optimistic Roll-up: Optimism’in ölçeklenebilirliğinin kaynağı
  3. Optimistic Virtual Machine(OVM): Ethereum ile uyumlu, projelerin L1 Ethereum’da olduğu gibi çalışmasını sağlayan sanal bir makine. OVM, geliştiricilerin akıllı sözleşmelerini yalnızca birkaç satır kodla bu çözüm üzerinde çalıştırmalarına olanak tanır. OVM, aynı anda çok sayıda akıllı sözleşmenin işlenmesine yardımcı olan çok daha iyi ölçeklenebilirliğe sahip bir sanal makinedir.

Optimism (OP), 31 Mayıs’ta MEXC Global’de Listeleniyor

Optimism’in MEXC Global’deki listelenme tweet’i:

Optimism (OP), BYBIT’te Listeleniyor

Optimism’in BYBIT kripto para borsasındaki listeleme tweet’i:

Optimism (OP), OKX’te Listeleniyor

Optimism’in OKX’teki listelenme tweet’i:

Optimism (OP), Gate.io’da Listeleniyor

Optimism’in Gate.io’daki listelenme tweet’i:

Optimism (OP), KuCoin’de Listeleniyor

Optimism (OP), 31 Mayıs TSİ 20:30’da KuCoin kripto para borsasında listelendi. Optimism’in KuCoin kripto para borsasındaki listelenme tweet’i:

Optimism, Ethereum işlemlerini normalden daha ucuz ve hızlı hale getirmek için basitlik ve pratik kullanım için oluşturulmuş EVM uyumlu bir blockchain’dir.

Optimism (OP), Huobi Global’de Listeleniyor

Optimism’in Huobi Global’deki listeleme tweet’i:

OP, Optimism’in yönetişim sistemini oluşturan iki merkezden biri olan Token House için bir yönetişim token’ıdır. Token House, ağın hazine fonlarını, yükseltmelerini ve parametrelerini yönetmekten sorumludur.

Optimism (OP), Coinbase’de Listeleniyor

Optimism’in Coinbase’deki listelenme tweet’i:

Optimism (OP), Binance’de Listeleniyor

Optimism, 1 Haziran TSİ 9:00’da Binance’de listeleniyor. Optimism’in Binance’deki listelenme tweet’i:

Optimism, OP token’ını piyasaya sürdükten sonra Optimism ekosistemindeki projeleri erken benimseyenler ve aktif kullanıcılar için bir airdrop duyurmuştu.

Ayrıca; Optimism, geçen Mart ayında 1,65 milyar dolarlık bir değerlemeyle 150 milyon dolarlık B Serisi fonlama turunun başarısını da duyurmuştu. Bu finansman turu a16z ve Paradigma tarafından yönetildi. Bundan önce, 25 milyon dolarlık A Serisi turu da a16z tarafından yönetiliyordu.

Optimism Collective, merkeziyetsiz bir ekosistemin hızlı ve sürdürülebilir büyümesini sağlamak için oluşturulmuş, dijital demokratik büyük ölçekli bir DAO’dur.

Optimism Collective iki yapı tarafından yönetilir: Token House ve Citizen’s House.

Token House: İlk airdrop piyasaya sürüldüğünde kurulmuştur ve projeyi erken benimseyenleri protokol güncellemelerine oylamaya katılmaya, teşvik almak için projeleri seçmeye davet eder.
Citizen’s House: Ana amaç, geriye dönük kamu yararına fonların dağıtım sürecini kolaylaştırmak ve yönetmektir.

OP Token’ı

OP arzı ilk aşamada 4.294.967.296 adet olarak belirlenmiştir ve yıllık %2’lik bir enflasyon oranına sahip olacaktır.

OP arzının %20’si geriye dönük protokol varlıklarının finansmanına, %17’si yatırımcılara, %19’u çekirdek ekibe, %25’i ekosistem fonuna ve %19’u airdroplar’a ayrılmıştır. %19’luk airdrop’un ilkinde arzın %5’lik bir kısmı dağıtılmıştır. İlerleyen dönemlerde ise geriye kalan %14’lük kısmın dağıtılması planlanmaktadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

STEPN Projesinin Kurucuları Kim?

Japonya

Japonya Başbakanı, “Kripto Vergi Reformu” Fikrine Açık!