içinde ,

700 Milyon Dolarlık XRP Transferinin Arkasındaki Sebep Ne?

Spark airdrop etkinliğine sadece 2 gün kaldı ve XRP yatırımcılarının fiyat hareketlerine yönelik ilgisi ve hassasiyeti hiç olmadığı kadar yüksek. Tam da böyle bir zamanda 1,2 milyar adet XRP’nin gönderilmesi bütün gözleri Ripple’ın üzerine çevirdi.

24 Saat İçerisinde 700 Milyon Dolarlık XRP Aktarıldı

Son 24 saat içerisinde 1,2 milyar adet yani yaklaşık 700 milyon dolarlık XRP transferi yapıldı. Bunların 400 milyon dolarlık kısmı ise XRP satışları ile ünlü Bithumb kripto para borsasından oldu. Yaklaşık 10 saat önce üç farklı transfer ile Bithumb kripto para borsasına 400 milyon dolarlık XRP gönderildi.

Bithumb’a yapılan bu transferlerden sonra ise XRP Ledger üzerinde tam anlamıyla çılgınlık başladı. Bunun devamında Kraken kripto para borsasına dört farklı işlemle benzer miktarlarda XRP aktarıldı. Kraken işlemlerinin devamında ise bilinmeyen cüzdanlar arasında milyonlarca dolarlık XRP transferleri yapıldığı ortaya çıktı.

SPARK Airdrop Yaklaşıyor

Tabii ki bu işlemlerin arkasındaki en olası sebep, SPARK (FLR) airdrop programı. SPARK airdrop programından faydalanabilmek için kullanıcı fonlarının bunu destekleyen borsalarda olması gerekiyor. Bir anda milyonlarca dolarlık XRP’nin cüzdanlardan borsalara aktarılmasının sebebi de tam olarak bu.

FLR tokeninin değeri henüz bilinmese de bunun birçok yatırımcı tarafından anında satılacağı gerçeği, fiyatın ilk saatlerde ciddi bir düşüş yaşayabileceğine işaret ediyor. Yine de XRP yatırımcılarına 1:1 oranında dağıtılacak olan token, henüz piyasaya bile sürülmeden büyük bir bilinirlik ve popülerlik elde etti. Bu da hem XRP yatırımcıları hem de FLR ekibi için hiç olmadığı kadar pozitif bir durum.

XRP Fiyatı Bundan Nasıl Etkilenir?

Eğer airdrop sonrasında FLR tokenlerini alan yatırımcılar yüklü XRP satışı yaparlarsa bu durum XRP fiyatını da alaşağı edebilir. Ancak airdrop programının tek bir günde değil uzun sürede tamamlanacak olması, XRP satışını engelleyebilir veya ihtimali düşürebilir.

Shadowman tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden Düşüş Alarmı Veriyor: İşte Dikkat Edilecekler

Teknoloji, Yapay Zeka

İnovasyon, Blockchain, Yapay Zekâ ve Kuantum Bilgisayarlar Nedir?