in ,

7 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH, XRP Teknik Analizi

Bitcoin (BTC)

Dün Çin merkez bankası tarafından yapılan açıklama ile sanal para işlemleri için yazılım hizmetleri sağlayan bir şirketin lisansının iptal edilmesi ve web sitesinin kapatılması haberi piyasa ve BTC üzerinde satış baskısı oluşturdu.

BTC

Haberin çıktığı saatlerde 36,000 USD direncinin hemen altında 35,900 USD seviyelerinde fiyatlanan Bitcoin (BTC), bu haber ile %3 üzerinde bir kayıp yaşayarak 33,300 USD seviyelerine kadar geriledi. Haberin etkisini yitirmesi ile birlikte bu seviyeleri alım fırsatı olarak gören yatırımcıların dahil olmasıyla günü %1.50 kazanımla 34,200 USD seviyelerinden kapattı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde BTC 34,800 USD seviyelerinden fiyatlanarak oluşan düşen minör trend direncini kırma çabası içerisinde görünüyor. Bu direncin kırılımı halinde 35,100 USD ara direncinden gelecek onay sonrası 36,000 USD seviyeleri test edilebilir. Düşen trend direncinden yaşanacak bir geri dönüş halinde ise 32,700 USD seviyelerine kadar bir düşüş izleyebiliriz.

Ethereum (ETH)

Çin’den gelen olumsuz haberler esnasında 2,410 USD direncinden dönüş yaşayan Ethereum 2,180 USD seviyelerinde yükselen trend desteğinden dönüş yaşayarak panik ortamı oluşmasını engellemiş oldu.

ETH

Bu destek alınan güç ile 2,340 USD ara direncinin de kırılımı ile tekrardan 2,410 USD direncine kadar ilerleme kaydetti. Bu direncin kırılımının gerçekleşmesi halinde 2,600 USD seviyelerine kadar bir yükseliş izlenebilir. 2,410 USD direncin reddilmesi halinde ise tekrardan yükselen trend desteğinin de test edileceği 2,340 USD ara desteğine kadar bir geri çekilme izlenebilir.

Ripple (XRP)

Haziran ayının son haftasından itibaren başlattığı yükselen trend desteğinin kırılımı ile dün öğlen saatlerinde 0.65 USD ara desteğinin de altına sarktı.

XRP

Bu sarkma sonucunda yaşadığı yükselişlerle kendini 0.65 USD üzerine atmış olsa da hacimsel olarak gözlenen düşüş Ripple için uzun zamandır alışılagelmiş bir görüntü diyebiliriz. Yükselen trend içerisine geri dönüş halinde 0.72 direncine kadar bir yükseliş hareketi sergileyebilir. Ancak bu geri dönüşün başarısız olması halinde 0.65 ve 0.59 desteklerine kadar bir düşüş izleyebiliriz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Apple

Apple M2 İşlemcisi 2022 Yılında Macbook Air ile Karşımıza Çıkabilir

Bitcoin

Bitcoin ETF Onayı SEC Tarafından Ertelendi