in , ,

6 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH, BNB ve ATOM Teknik Analizi

Bitcoin (BTC)

Belirsiz piyasa koşullarında inişli-çıkışlı bir görünüm sergileyen Bitcoin (BTC), 36,000 USD direncinden dönüş yaşadıktan sonra 33,500 USD desteğini test ederek hacimli bir şekilde tekrardan yukarı yönlü ivme kazandı.

BTC

Bu yazının hazırlandığı saatlerde BTC 34,800 USD seviyelerinden fiyatlanırken 34,900 USD seviyelerindeki ara direnç bölgesini kırma çabası içerisinde görünüyor. Bu ara direncin kırılımı halinde 36,000 USD direnci sonrasında ve 39,400 USD direnci test edilebilir. 34,900 USD ara direncinden yaşanacak bir geri dönüş halinde ise 33,500 USD desteği ve bu desteğin kırılımı halinde 33,200 USD desteğine düşüşler yaşanabilir.

Ethereum (ETH)

2,250 USD direncinin kırılımını bir kez daha gerçekleştiren Ethereum için tekrardan bu seviyelerin üzerinde tutunabilecek mi düşüncesi hakim görünüyor.

ETH

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 2,340 USD seviyelerinden fiyatlanırken %6 civarında bir kazanım ile işlem görmeye devam ediyor. 2,250 USD’nin aşağı yönlü kırılımı gerçekleşmediği müddetçe 2,400 USD direncinin test edilme olasılığı artıyor.

Yükselen trend kanalı üzerinde hareketlerine devam etmesi bu açıdan güven verici bir durum olarak görülebilir. 2,250 USD’nin tekrardan aşağı yönlü kırılımı gerçekleşir ise bu yükselen trend desteğinin de kırılımı olacağından ötürü 2,110 USD ve 1,890 USD seviyeleri test edilebilir. 2,410 USD direncinin kırılımı halinde ise 2,600 USD seviyelerine kadar bir yükseliş izleyebiliriz.

 Binance Coin (BNB)

314 USD direncinin kırılımını gerçekleştiren BNB bu yazının hazırlandığı saatlerde kırılımın retest’i için hareket ediyor.

BNB

Bu retest aşamasının başarılı olması halinde 337 USD seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş izlenebilir. Başarısız bir olması halinde ise 290 dolar seviyelerindeki desteğe kadar sarkabilir. Bu sarkma ile yükselen trend desteğinin kırılımı gerçekleşeceğinden dolayı yeni bir düşüş trendi içerisine girme olasılığı yükseliyor. 290 desteğinin sonrasında 255 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Cosmos (ATOM)

Haziran ayının ilk haftasından itibaren başlayan düşen trendin kırılımını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirerek yukarı yönlü bir ivme yakalayan ATOM, 13.600 seviyelerindeki fibonacci 0.618 seviyesinden satış tepkileri aldı. Bu seviyenin kırılımı halinde 15.150 ve 17.120 seviyeleri test edilebilir.

ATOM

Bu seviyeden yaşanacak bir düşüş hareketi ise fibonacci 0.5 seviyesinde yükselen trend desteğinin test edilmesi şeklinde gerçekleşebilir. 0.5 seviyesinin kırılımı halinde yine fibonacci 0.382 seviyelerinde düşen trend direncinin tekrardan retest ile sonuçlanabilir. Bu retest sonucunda 0.5 seviyesinin kırılımı gerçekleşmez ise fibonacci 0.236 seviyesine kadar bir düşüş gerçekleşebilir. Bu durumda sırası ile 12.500-11.400 ve 10.000 dolar seviyeleri olası destek bölgeleri olarak seçilebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kripto para, Bitcoin, Cüzdan

Hala Yükseliş Trendi Gösteren En İyi 5 Kriptopara Birimi

kriptopara, Bitcoin

Bugün Yeşil Bir Kriptopara Piyasa Bizleri Karşıladı