in ,

6 Haziran 2021 Tarihli Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

Bitcoin grafiğimizde üç farklı periyot üzerinden trendler bulunmakta. Öncelikle mavi ile çizilmiş olan, günlük grafik üzerinde çizildiği için çok net bir şekilde göremeyebilirsiniz tamamını. Kırmızı ile çizilen kanal ise 4 saatlik grafik üzerinde oluşan, mavi ile çizilmiş olan düşen trend ise 1 saatlik grafik periyodu üzerinden.

Bu durumda, 1 saatlik grafiğimizdeki düşen trend direncinin kırılımı halinde, 4 saatlik grafik üzerindeki kanalın ara direnç seviyesine (37.500) kadar bir ilerleme yaşanabilir. Ancak bu trend kırılımının retest’i için bir geri dönüş ihtimali de hepimizin bildiği gibi yüksek olasılıklı bir hareket olacaktır. Başarılı bir retest sürecinden geçersek daha önce test edilen ara direncin de kırılımı ile 4 saatlik grafik üzerindeki kanal direncine (39.600) kadar bir hareket izleyebiliriz.

Bundan sonrası için 39.600 kırılımı gerçekleşecek mi gerçekleşmeyecek mi bu açıdan takip etmek gerekiyor. Şunu da belirtmek isterim ki 39.600 kırılımı gerçekleşir ise daha önceden de belirttiğim gibi 42.000-42.500 değil 47.500’ün daha önemli bir direnç olduğunu düşünüyorum.

Peki, 1 saatlik grafik üzerindeki düşen trend kırılımı gerçekleşmez ise? Bu durumda ya 4 saatlik grafik üzerindeki (35.400) ya da günlük grafik üzerindeki (34.800) kanal desteklerine kadar bir dönüş olasılığı yüksek ihtimal. Bu noktada iki destek seviyesinin de özellikle 34.800’ün kolay kolay kırılamayacağını ya da en kötü ihtimalle bir fake-out gerçekleştireceğini düşünüyorum.

Bu durumda karşımıza yeni bir trend direnci testi ile –bu bölümün başında bahsettiğim 1 saatlik üzerindeki trend direncinin kırılamama ihtimali üzerinden- 35.400 yada 34.800 destekleri üzerinden ikili dip oluşumu ile bir kırılım bekleme olasılığı doğuyor. Bu durumda 35.500-35.900 bandında ikili dip direncinin kırılımı ile ara destek seviyesi 37.500’e kadar takip edilebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Haftanın İyi Performansları Solana, Dogecoin ve Theta’dan Geldi

Bankacılık, Ticaret ve Blok Zinciri: Finansal Erişimin Genişlemesi