in

5ire Nedir?

5ire network, kâr amaçlı bir ekonomiden fayda amaçlı bir ekonomiye geçiş yapma misyonuna sahip beşinci nesil bir blockchain’dir. Birlikte çalışabilirlik, çatallanmasız (fork’suz) yükseltilebilirlik, ölçeklenebilirlik, güçlü güvenlik garantileri, demokrasi ve yönetişim sağlarken tasarım yoluyla sürdürülebilirliği uygulayacaktır.

5ire, Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir kalkınma hedefleri göz önünde bulundurularak sıfırdan inşa edilmiş beşinci nesil bir blockchain ekosistemidir. 5ire, dünyanın ilk sürdürülebilir blockchain’i olan 5ireChain’i içerir. 5ire VC, 5ire’nin risk sermayesi koludur. 5ire Labs ise 5ire’nin araştırma ve geliştirme merkezidir.

5ireChain’in ana hedefi, kullanıcı merkezli sürdürülebilirlik odaklı bir ekosistem yaratmaktır. Bu, sürdürülebilirliğin konsensüs mekanizması mimarisine yerleştirilmesiyle elde edilir. 5ireChain’in şeffaf on-chain (zincir içi) yönetişim mekanizması, herkesin ağa demokratik bir şekilde katılmasına ve değişiklikler önermesine olanak tanır. Bununla birlikte tüm staker/holder’lerin haklı ve adil bir şekilde temsil edilmesini sağlar.

5ire, 5. sanayi devrimi için bir blockchain ekosistemi olmayı hedefliyor. Bununla birlikte, potansiyel olarak sermayeye erişimde devrim yaratabilecek ve çevresel zorlukları ele alan projelerde yeni yatırımcılar için potansiyelin kilidini açabilecek finans platformları sağlamayı amaçlıyor.

5ire; topluluğa, hesap verebilirliğe, yeniliğe, şeffaflığa ve ortak bir amaç duygusuna önem verdiğini belirtiyor. Blockchain’in doğrulanabilir ve şeffaf bir kayıt sağlama yeteneği, 5ire inovasyonunun merkezinde yer almak için iyi bir konumda olabilir.

5ireChain: BM’nin sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çalışmaya adanmış bir çekirdeğe sahip blockchain çözümüdür.

5ire Wallet: Geleneksel blockchain’lerin aksine kullanıcılar, bir alıcının telefon numarasını veya e-postasını kullanarak 5ireChain üzerinde işlem yapabilecekler.

5ire Borsası: Trade işlemleri için bir para piyasası sistemi oluşturmayı amaçlar ve NFT’leri ön plana çıkarmak için bir NFT piyasası olma işlevini görür.

5ire VC: “Fayda için” ekonomiyi yayan projeleri keşfetmeyi, teşvik etmeyi ve yatırım yapmayı amaçlar.

5ire Labs: 5ire’nin araştırma ve geliştirme merkezidir.

5ire Ekip Üyeleri

 

5ire Destekçileri

Yol Haritası (Roadmap)

5ire Tokenomi

$5IRE Token’in Toplam Arzı: $1,5 Milyar

$5IRE Token’in Initial Market Cap’i: $1.75 Milyon

 

Dağıtım

Dağıtım, Cliff & Vesting

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Solana (SOL) Boğasında Yükselebilecek Projeler: Bölüm 2

Merkeziyetsiz Hesaplama Alanında Bir Yenilik: Monad Nedir?