in ,

50,000 USD’nin Üzerine Çıkan Bitcoin Neden Yükseldi?

Bitcoin bugün sabah saatlerinde 50,000 USD’nin üzerine çıktı. Uzun zamandır analistler tarafından kritik eşik olarak adlandırılan 50,000 USD bölgesi bugün kırılmış oldu. Bitcoin buraya gelirken ardı ardına birçok direnç noktasını kırdı son olarak kendisini 50,000 USD psikolojik direnç bölgesinin üzerine atmayı başardı.

Bitcoin’in 50,000 USD yolculuğuna bakarken son birkaç haftadaki gelişmeleri dikkatle incelemekte fayda vardır. Son birkaç haftada ortaya çıkan gelişmeleri gelin beraber inceleyelim.

Önce Solana Sonra Cardano

Bildiğiniz üzere bu yükselişlerin ilki Solana ile gerçekleşti. Solana ardı ardına yeni ATH noktalarına ulaştı ve yatırımcısını güldürmeyi başardı. Solana’nın bu yükselişinin ardında uzun zamandır geliştirdiği ve odaklandığı nokta olan ölçeklenebilirlik yatıyor. Her geçen gün büyüyen ekosistemi ve mayıs ayından bu yana ardı ardına aldığı yatırımclar yeni ATH noktalarının arkasındaki nedendir diyebiliriz.

Bir başka önemli gelişme ise Cardano tarafında gerçekleşti. Bildiğiniz üzere Cardano, Alonzo Purple güncellemesinin 12 Eylül’de gerçekleşeceğini takipçilerine duyurdu. Bu haberin ardından Cardano da yeni ATH noktasına ulaşmayı başardı ve yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Öte yandan AVAX ekosistemi yüksek bir yatırım aldı ve geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinde de trende girmeyi başardı. Gelişmeler devam etti ve Paypal da İngiltere’de kriptopara hizmetini yayına aldığını duyurdu. Son olarak ise ABD’de hızlı şekilde piyasaya giren paranın ardından BTC’de 50,000 USD’nin üzerini gördük.

bitcoin

Yatırımcılar İçin Bitcoin Zamanı

Piyasada birbiri arkasına gelen bu olumlu gelişmeler Bitcoin’i yakından etkiledi diyebiliriz. Öte yandan fud’ların kesilmesini de sayarsak küçük yatırımcı için uygun ortam oluştu diyebiliriz. Bu gelişmelerle birlikte yaz sezonunun da yavaş yavaş bitiyor olmasıyla küçük yatırımcı yatırımlara yöneldi.

Henüz kurumsallardan bir yatırım haberi gelmedi ancak balinaların ve küçük yatırımcıların yatırımlarını arttırdığını görebiliyoruz. Sonuç olarak bütün bu gelişmeler Bitcoin’in 50,000 USD yolculuğunun yapı taşlarını oluşturdu diyebiliriz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Hangi Kripto Trader Tipine Uygunsunuz?

23 Ağustos 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Avalanche Fiyat Analizi