in ,

5 Haziran 2021 Tarihli Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Ripple Labs’ın SEC ile dava süreci halen devam ediyor. Davanın son oturumunda Ripple önemli bir avantaj yakaladı.

Piyasa dün düşerken XRP fiyatı %12 düştü, ancak alıcılar varlığı düşük seviyelerden alarak Ripple’ı %8 yukarı itti. 0.985 doların üzerinde kesin bir kapanış, tedarik bölgesinin 1.094 dolardan 1.183 dolara uzanan alt sınırına doğru %11’lik bir yükselişi tetikleyecektir.

Ripple XRP

Bu ralliyi destekleyen yükseliş momentumu devam ederse, XRP fiyatı üst sınırı 1.183 dolardan geçebilir. Böyle bir hareket, yeni bir yükseliş trendinin başladığını teyit edecektir. Böyle bir durumda alıcılar 1.320 doları hedefleyebilir. Bu seviyenin de aşılmasının ardından, XRP fiyatı %22 yükselerek 1.613 dolar seviyelerine hareket edebilir.

XRP/USD 6-hour chart

Source: FXSTREET

XRP fiyatı etrafındaki iyimserlik, 0.985 dolar talep seviyesi varsayımı etrafında döndüğünden, bunun gerçekleşmemesi yükseliş anlatısını bozacaktır. Ripple, 0.840 doların altında ikna edici bir kapanış potansiyel bir satışa tanık olursa, yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır. Bu koşullar altında, XRP fiyatı 29 Mayıs tarihinde görülen 0.794 dolardan düşük seviyeye gerileyebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

4 Haziran 2021 Tarihli BTC, ETH, ADA, BNB Teknik Analizi

Coreto Ekibi ile AMA Etkinliği