in

5 Ağustos 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün kriptopara piyasası küçük kayıplarla güne devam ediyor. Bitcoin (BTC) günlük grafikte nötr görünümle 37,997 USD’den işlem görüyor. Haftalık periyotta ise yaklaşık %6.06’lık düşüş ile güne devam ediyor. Yukarı yönde direnç seviyesi 43,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 37,200 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) da kazancını devam ettirmeye çalışıyor. Haftalık görünümde %11.77 ile yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte de yaklaşık %4.51 oranında yükseliş kaydetti. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,593 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü harekete devam ettiği takdirde ise 2,166 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise 2,650 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Ethereum

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %2.07 yükselişle 1.58 trilyon dolara yükselirken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 714 milyar dolar piyasa değeri ile ve %45.4 hakimiyet oranı ile nötr görünümle güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 303 milyar dolar piyasa değeri ve %19.2 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %3.20 ile yükseliş kaydetti. Günlükte %1.11 yükselişe 324 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 380 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 254 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %5.30 ile yükseliş yaşadı. Günlükte ise %1.20 yükseliş ile 1.35 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.48 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Cardano

Öte yandan Dogecoin (DOGE) de haftalıkta %4.92 ile ve günlükte ise nötr görünüm ile 0.195 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.23 USD olarak görünüyor.

Ripple (XRP)’da da küçük kazançlar görüyoruz. Haftalıkta %0.35 ve günlükte %1.65 yükseliş ile 0.711 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.78 USD, aşağı yönde ise 0.59 USD olarak görünüyor.

Kriptopara Piyasasında Günün Öne Çıkan Başlıkları

Dünyanın en ünlü futbolcularından biri olan Lionel Messi’nin de içinde yer aldığı resmi NFT koleksiyonunun yakında Ethernity’de satışa çıkacağı açıklandı.

Ethereum madencileri son 3 aydır Bitcoin’den daha yüksek maden geliri elde ediyor.

Ethereum Londra Hard Fork’u bugün gerçekleşiyor.

Kriptopara, Bitcoin

Cardano merkeziyetsiz borsası Cardax’ın bu yılın 3. çeyreğinde piyasaya sürüleceği açıklandı.

ConsenSys CEO’su Ethereum’un Bitcoin’i kat be kat geçeceğini söyledi.

Avrupa’da ilk Bitcoin ETF’i yayınlandı.

Binance Shopify ile ortaklık kuruyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ethereum

Kripto Topluluğu İçin Büyük Gün: Ethereum London Hard Fork Güncellemesi Nihayet Hazır

sürdürülebilir, çevre, kriptopara

Plastik Endüstrisinde Şu Anda Gerçekleşen 10 İnovasyon