45 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Golden Tree Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Kurumların Bitcoin ilgisi sürüyor. Bilindiği üzere MicroStrategy 105,000 BTC’ye sahip olduğunu açıklamıştı. Şimdi ise ABD merkezli dev varlık yöneticisi şirketi Golden Tree Asset Management Bitcoin yatırımı yaptığını duyurdu.

Bu şirket New York merkezli olmakla beraber Londra, Singapur, Tokyo, Sidney gibi birçok önemli finans devi şehirlerde de ofis bulunduruyor. 45 milyar dolarlık varlığın yönetimini elinde bulunduran dev şirket mevcut yatırım stratejilerini çeşitlendirmek adına Bitcoin aldıklarını duyurdu. Henüz aldıkları Bitcoin miktarını açıklamayan şirket yönetimi, ellerindeki varlıkları çeşitlendirmek adına bu yatırımı yaptıklarını duyurdu. Bununla beraber Golden Tree, kriptopara birimlerinden sorumlu özel bir ekip kuracaklarını da kamuoyuna duyurdu.

Bitcoin 42,000 USD Sınırında

Lider kriptopara birimi Bitcoin, dirençleri tek tek aşmaya devam ediyor. Bugün 42,000 USD sınırına dayanan Bitcoin’in yükselişini devam ettirip ettirmeyeceği ise merak konusu.

bitcoin

Öte yandan lider altcoin Ethereum’da ise durum aynı şekilde pzoitif. Uzun zamandır 2,400 USD sınırını aşamayan Ethereum bugün 2,450 USD’ye ulaştı ve yatırımcılarını sevindirdi.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ethereum

Büyük Ethereum Yükseltmesi; Arzı Değiştirmek, İşlem Ücretlerini Düzeltmek ve Fiyatı Yükseltmek İçin Ayarlandı

Kriptopara, Bitcoin

Kriptopara Birimleri Toparlanıyor: Şimdi Yatırım Zamanı mı?