in , ,

4 Mayıs 2021 Tarihli Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Ripple (XRP) fiyatı, yeni oluşabilecek bir boğa rallisi vaadini gösteriyor. Bu hareket, Ripple’ın kritik bir destek bariyerini test etmesinden sonra geldi.

XRP fiyatı, baş-omuz deseninin boyun çizgisini 1.42 dolarda test etmek için önceki 4 saatlik bir mum çubuğunda yaklaşık %10 düştü. Bu kurulum, merkezi eğim başlığı olarak anılan üç düşük salınım içerirken, benzer derinliklerden diğer ikisi omuzlar olarak bilinir. Bu zirvelerin salınım yükseklikleri, boyun çizgisi olarak bilinen 1.42 dolarda yatay bir direnç oluşturmak için trend çizgileri kullanılarak birleştirilebilir.

Ripple

1.42 ABD dolarının üzerinde belirleyici bir kapanış, boyun çizgisi ile başın alt kısmı arasındaki mesafe olan %35’lik bir artış öngörüyor. Bu ölçüyü yatay dirence eklemek, 1.98 dolarlık bir hedef verir. 30 Nisan’da bu modelden çıktıktan sonra XRP fiyatı %19 arttı, ancak 1.65 dolar seviyelerini aşamadı. Böylece XRP fiyatının şu anda işlem gördüğü 1.42 dolara %15’lik bir düşüşle sonuçlandı. Boğalar el ele verirse, XRP fiyatı arz engelini 1.65 dolara düşürdükten sonra %40 artışla 1.98 dolara kadar çıkartabilir.

Ripple

Kaynak: FXSTREET

Bu yükselişin desteklenmesi, tüm günlük işlemlerin genel getirisini hesaplayan XRP’nin Kar ve Zarar (NPL) göstergesinin sıfırlanmasıdır. Bu nedenle, bu metrikteki bir artış, “Top olasılığıyla” çakışır. Bu temel endeks 1 Mayıs’ta yükseldi ve 1.65 dolardan ilk reddi yaşadık. Bunu takiben, 3 Mayıs’ta NPL’de ani bir artış görüldü, bu da birçok adresin kârda olduğunu ve yatırımcıların kâr realizasyonu yapma olasılığını ortaya çıkardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle, bu metrik sıfırlandı ve daha fazla yükselişe yol açtı.

Ripple

Kaynak: FXSTREET

Aynı olaylar Santiment’in geçen ay XRP satın alan adresler için ağın kar/zararını izleyen 30 günlük MVRV modeliyle de gerçekleşti. Bu metrik, %0.238 ile yerel bir zirveye ulaştıktan sonra sıfırlanıyor ve bu da bir yükselişin başlayabileceğini gösteriyor.

XRP

Kaynak: FXSTREET

Ripple (XRP) Fiyatı İçin Yeni Bir Ralli Olabilir mi?

Desenden bağımsız olarak, düşüş momentumu 1.31 dolara kadar olursa, XRP fiyatı etrafındaki iyimser senaryo geçersizlikle karşı karşıya kalacaktır. Bu durumda Ripple, sonraki desteği 1.16 dolara test etmek için %11’lik bir kayıp yaşayabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP fiyatı 1.48 dolardan işlem görüyor, 1.65 dolarlık direnç seviyesinin kırılması durumunda XRP fiyatında yeni bir ralliye tanıklık edebiliriz.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin İşlem Hacmiyle Apple’ı 7’ye Katladı!

Binance Coin (BNB) Marketcap Değeri 100 Milyar Dolara Ulaştı