in , , ,

4 Mayıs 2021 Tarihli Ethereum Ve Dogecoin Fiyat Analizi

Ethereum (ETH)

Rekor üzerine rekor kırmaya devam eden Ethereum (ETH), 3 mayıs itibariyle 3.000 dolar sınırını da geçerek yatırımcılarını sevindirmeye devam etti. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 3.450 dolar seviyelerinden fiyatlanan Ethereum 3.320-3.550 bölgesindeki direnç içerisinde hareket ediyor.

Bu bölgenin direnç olarak kabul edilmesinden dolayı gelecek olası bir düzeltme 3.200 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme gerçekleştirebilir. Ethereum üzerindeki kurumsal ilgi, bu sene içerisinde gerçekleştirilecek güncellemeler ve fee’lerin düşürülmesi pozitif etkiler olarak sıralanabilir. 3.550 dolar seviyesinin kırılımı halinde ise 3.800-3.980 bölgesinde bir direnç ile karşılaşma olasılığımız olabilir.

Dogecoin (DOGE)

Yatırımcısı olunmasa dahi kripto paralar piyasasının büyük bir kesimi tarafından takibe alınan Dogecoin‘in önlenemez yükselişi devam ediyor. Son olarak 0.39750 direncinin kırılımı halinde 0.483xx seviyelerine gelme olasılığından bahsetmiştik. Şu an bu seviyenin hacimli bir şekilde kırıldığını görüyoruz. Bu seviyelerde tutunabilme ve yükselişe devam etmesi adına bir düzeltme gerçekleşebilir.

Bu düzeltme sonucunda 0.483xx seviyelerinden bir dönüş gerçekleşir ise 0.630xx ve 0.987xx seviyelerinde dirençler ile karşılaşabilriz. Düzeltme sonucu olumsuz bir gelişme halinde 0.483xx altına sarkma gerçekleşir ise 0.435xx ara desteği ve 0.385xx desteği test edilebilir.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Kripto paralarla ilgili fiyat analizleri için Koinsaati’nin Tradingview adresini buradan takip edebilirsiniz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

koinsaati

KoinSaati Ekibi Olarak Sokaktaki Dostlarımızı Unutmadık!

Bitcoin, Hukuk

MASAK’ın Yayınladığı Rehber Bizler İçin Ne İfade Ediyor?