in , , , , ,

4 Haziran 2021 Tarihli BTC, ETH, ADA, BNB Teknik Analizi

Bitcoin (BTC)

Elon Musk’ın tweetinden sonra sert bir düşüş yaşayan Bitcoin gün içerisinde de bu düşüşünü devam ettirdi.

19 mayıs tarihinde yaşanan dump sonrası oluşan simetrik üçgen formasyonunun destek seviyesine kadar geriledi. 36200 desteği altında kapanış yaşanması halinde 34.000 seviyelerine kadar geri çekilme yaşayabilir. 36.200 üzerinde ise üçgen içerisine dönüş ile 37.700 ve 39.350 seviyelerinde dirençler bulunmakta.

Ethereum (ETH)

Bitcoin düşüşü ile %10 civarında bir kayıp yaşayan ETH bu yazının hazırlandığı anda 2570 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Bu saatlerde yükselen trend desteğinden tepki alması beklenirken olumlu bir tepki gelmesi halinde 2650 ve 2930 dirençlerine kadar ilerleyebilir. Trend kırılımı halinde ise 2120 seviyelerine kadar bir düşüş gerçekleşebilir.

Cardano (Ada)

1.83 seviyelerindeki direnç kırılımında başarılı olamayan ve geri dönüş hareketi ile yükselen trend desteğini de kıran Cardano (ADA) 1.64 seviyelerindeki desteğe kadar geriledi.

Bu destek seviyesinde yatay bir hareketle gün içi hareketlerine devam ederken bu yazının hazırlandığı saatlerde 1.65 seviyelerinden fiyatlanıyor. Destek üzerinde kaldığı sürece 1.83 seviyelerine bir geri dönüş gerçekleşebilir. Ancak 1.64 desteğinin kırılımı halinde ise 1.44 seviyelerine kadar düşüş devam edebilir.

Binance Coin (BNB)

373 dolar seviyelerindeki direnç kırılımı gerçekleştirdikten sonra bu direnç üzerinde retest aşamasında görünüyor.

Başarılı bir retest sonrası 485 dolar seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş gerçekleşebilir. 373 desteğinin kırılımı halinde ise 298 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş yaşayabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Plethori Önde Gelen Sigorta, NFT ve Oracle Sektörleri ile Yatırım Fırsatı Sunuyor

Ripple XRP

5 Haziran 2021 Tarihli Ripple (XRP) Fiyat Analizi