in ,

30 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün kriptopara piyasasınötr seyrediyor. Volatilitenin giderek azaldığı bir piyasaya açılış yaptık. Bitcoin (BTC) bir 40,000 USD’nin hemen altında 38,680 USD fiyatıyla seyrediyor. Haftalık periyotta ise yaklaşık %19.33’lük ciddi bir yükseliş ile pozitif görünümüne devam ediyor. Yukarı yönde direnç seviyesi 41,400 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 37,200 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) da pozitif seyir devam ediyor. Haftalık görünümde %14.49 ile ciddi yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %2.23 oranında ilerleme kaydetti. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,346 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü harekete dönüş yaptığı takdirde ise 2,166 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise fiyatın hemen üzerinde 2,380 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Bitcoin, Ethereum

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %0.87 düşüşle 1.54 trilyon dolara yükselirken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 725 milyar dolar piyasa değeri ile ve %47.5 hakimiyet oranı ile yükseliş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 274 milyar dolar piyasa değeri ve %17.9 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %5.91 ile yükseliş kaydetti. Günlükte %0.46 düşüşle 311 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 254 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %8.21 ile ciddi bir yükseliş yaşadı. Günlükte ise nötr görünümle ile 1.27 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.37 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Dogecoin

Öte yandan Dogecoin (DOGE)de ise nötr bir görünüm var. Haftalıkta %5.09 ile yükseliş ve günlükte ise %2.00 gerileme ile 0.201 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.21 USD olarak görünüyor.

Ripple (XRP)’da da pozitif hava hakim seyrediyor. Haftalıkta %22.59 oranında ciddi bir yükseliş ve günlükte %2.67 yükseliş ile 0.722 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.78 USD, aşağı yönde ise 0.59 USD olarak görünüyor.

Öte yandan günün gelişmelerinde bugün Binance Flow’u listeliyor. E-ticaret devi Newegg Litecoin kabul etmeye başladı. Madenciler Çin’den çıkış yaptığından bu yana yeni yerlerine yerleşmelerinden ötürü hash rate yükseliyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

flow

Flow (FLOW) Binance Borsasında Listeleniyor: Peki FLOW Nedir?

Eqifi

EQIFI BSCPad IDO’su 3 Ağustos’ta