in , ,

3 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi

Bitcoin (BTC)

32,700 USD seviyelerindeki hem obo hedefi hem de destek seviyesinden dönüş yaşayarak 34,000 USD direncinin kırılımını gerçekleştiren BTC 36,150 seviyelerindeki direnç bölgesine doğru hareket ediyor.

BTC

ABD’den gelen ekonomik verilerin de etkisi ile dolar endeksinde yaşanan düşüşler ve Bitcoin madencilik konseyi tarafından yapılan araştırma sonuçlarında Bitcoin’in enerji kullanımında sürdürülebilirlik oranının %56’ya ulaştığının açıklanması, yukarı yönlü bu ivme için etkili olan sebepler olarak gösterilebilir.

Klasikleşen haftasonu düşüşlerinin gerçekleşmesi halinde 34,000 USD desteğinin kırılımı 32,700 USD seviyelerinin tekrardan test edilmesini sağlayabilir. Yukarı yönlü ivmenin devamı halinde ise sırası ile direnç seviyeleri 36,150 ve 37,700 USD seviyelerinde görünüyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoinde ve piyasa genelinde yaşanan yükselişlerin etkisi ile daha önce kırılımını gerçekleştirdiği 2,080 USD direncinin devamı olarak 2,250 USD direncine doğru hareket ediyor.

ETH

Aktif cüzdan sayısı açısından Bitcoin’i geçen Ethereum cüzdanları, yatırımcıların bu kriptoparaya yönelmelerinde önemli bir etken oldu. 2,250 USD direncinin de kırılımı halinde 2,410 USD seviyelerine kadar bir yükseliş izleyebiliriz. 2,250 USD direncinden gelecek satışların sert bir düşüşe sebep olması halinde ise 2,080 USD desteğine kadar tekrardan bir dönüş yaşanabilir.

Cardano (ADA)

Grayscale fonunun Cardano yatırımı yapacaklarına dair açıklama yapması ve portföylerine eklemeleri sonrası, piyasanın da pozitif bir ivme kazanması ile 1.39 USD direncinin hacimli bir şekilde kırılımını gerçekleştirdi.

Bu direnç seviyesinin üzerinde kalmakta başarılı olduğu takdirde 1.64 USD direncine kadar bir yükseliş izleyebiliriz ancak bir fake-out oluşması halinde ise 1.39 USD altında yaşanacak kapanışlar ile 1.29 desteği test edilebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

StormX NBA

NBA ve StormX Bir İlke İmza Atarak Kriptopara İle Sponsorluk Anlaşması Yaptı

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bitcoin 35Bin USD’yi Aşarken Ethereum 2 Haftanın En Yüksek Seviyesine Çıktı