in , , , ,

3 Haziran 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi

Kritik arz seviyelerinin birleşmesine doğru giderken Bitcoin (BTC) fiyatı toparlanıyor gibi görünüyor. Bu hareket, uzun bir konsolidasyondan sonra geliyor. BTC’den farklı olarak, ETH fiyatı zaten tavana tırmandı ve bunu bir destek bariyerine çevirmek istiyor. XRP fiyatı ise yavaş yavaş tırmanışını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin Fiyatında Kararsızlık

Bitcoin fiyatı, 1 Haziran’dan bu yana yaklaşık %9 oranındaki artışla Haziran’a yükselişle başladı. Bu yükseliş 46.638 dolara veya mevcut pozisyondan (38.804 dolar) %20’lik bir artışa kadar uzayabilir.

BTC/USDT 12-hour chart

Source: FXSTREET

Ancak, trader’ların dikkate alması gereken iki kritik direnç seviyesi var. İlk tedarik engeli, sağ omuzun zirvesi olan 41.950 dolar. Bu tavanın ardından 43.000 ile 46.638 dolar arasında değişen tedarik bölgesi geliyor. Pek olası olmasa da, BTC fiyatı 46.638 doların üzerinde 12 saatlik kararlı bir kapanış yapabilirse, rallinin 49.795 dolara kadar tırmanma ihtimali de mevcut. Destek tarafında, 34.049’luk bir kırılma, yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır. Bu hareket, %12’lik bir satışı 30.071 dolara kadar fiyatın geri çekilmesine yol açabilir.

Bükülme Noktasındaki Ethereum

Ethereum fiyatı şu anda 1 Haziran’daki %9’luk rallinin ardından 2.689 dolardan 2.889 dolara uzanan bir arz bölgesinde işlem görüyor. 2.889 doların üzerinde ikna edici bir kapanış, yükseliş trendinin başladığını teyit edecek. Bu özel durumda, yatırımcılar ETH’nin %11 artışla 3.117 dolara çıkmasını bekleyebilirler. Söz konusu seviyenin aşılması durumunda, ETH fiyatı başka bir seviyeye 3.441 dolara kadar gidebilir.

ETH/USD 4-hour chart

Source: FXSTREET

Yatırımcılar, söz konusu tedarik bölgesinin üst sınırını 2,889 dolardan geçememesinin, zayıf satın alma baskısına işaret edeceğini ve potansiyel yükseliş senaryosunu geçersiz kılacağını unutmamalıdır. Bu durumda ETH fiyatı, mevcut pozisyondan (2.827$) %16 düşüş civarındaki bir düşüşe 2.383$’dan haftalık açılışı tekrar ziyaret edebilir. 2.383 dolarlık destek bölgesi direnemezse, yatırımcılar ETH’nin önceki haftalık açılışı 2.101 dolardan yeniden test etmesini bekleyebilir.

Ripple Fiyatı Umut Vaat Ediyor

Ripple (XRP) fiyatı, 0.948 ile 0.985 dolar arasında değişen bir arz bölgesini bir destek bölgesine çevirdi ve 31 Mayıs tarihi itibariyle boğaların yeniden canlandığını gösteriyor. Bu değişimden bu yana, XRP fiyatı bu katta destek buldu ve alıcıların Ripple’ı daha yükseğe çıkarmak istediğini gösteriyor. Bu bir yükseliş işareti olsa da, %6’lık bir yükseliş XRP fiyatını 1.094 dolardan 1.183 dolara uzanan bir sonraki tedarik alanına taşıyacak. Satın alma baskısı 1.183 doların üzerinde bir kapanış oluşturmak için yeterliyse, 1.321 dolara kadar %11’lik bir yükselişi tetikleyecektir.

XRP/USD 4-hour chart

Source: FXSTREET

Potansiyel görünüm umut verici olsa da, XRP fiyatı 0.948 doların altına düşerse, zayıf satın alma baskısına işaret eder. 0.934 doların altında 4 saatlik belirleyici bir mum çubuğu, bu yükseliş görünümünü geçersiz kılacak ve 0.84 dolara %9’luk bir düşüş başlatabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Dogecoin Coinbase Listelemesi ve Elon Musk’ın Tweetiyle %30’un Üzerinde Yükseliş Kaydetti

dijital cüzdan

Avrupa Birliği (AB) Önümüzdeki Yıl Ödemeler İçin Dijital Cüzdan Çıkaracak