in , , ,

3 Ağustos 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Cardano Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC)

14 nisan tarihinde 64,000 USD seviyelerinden başlayan düşüş trendine ait olan direnç seviyesine kadar yükselen Bitcoin, bu yazının hazırlandığı saatlerde 38,600 USD seviyelerinden fiyatlanıyor. Gün içerisinde %1 üzerinde bir kayıp yaşayan Bitcoin için son iki günlük kayıplar %3 üzerinde görünüyor.

Düşen trend direncinin kırılımının gerçekleşmesi halinde 42,000 USD seviyelerindeki direnç sonrası gerçekleşecek olan retest’in başarılı olması halinde 46,600 USD seviyelerine kadar bir yükseliş hareketi gerçekleşebilir. 35,750-34,250 USD bölgesindeki desteğe kadar bir sarkma gerçekleşmesi ve bu destek bölgesinde gerçekleşecek olan fiyat hareketleri de büyük önem taşıyor.

Bu destek bölgesinden yaşanacak bir dönüş halinde düşen trend direnci tekrardan test edilecektir. Destek bölgesinin kırılımı halinde ise 31,800 USD seviyelerindeki fibonacci 0.786 düzeltmesinin ardından gerçekleşecek retest sonucunda 34,250-34,750 USD bölgesinin üzerine çıkılamadığı takdirde 25,000 USD seviyelerine kadar bir düşüş hareketi gerçekleşebilir. Bu bölgenin üzerine çıkılması halinde ise tekrardan düşen trend direnci üzerinde gerçekleşecek hareketler gözlemlenmeli.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz iki hafta içerisinde piyasa üzerinde pozitif etkiler yaşatarak istikrarlı ve hacimli bir şekilde yükselişler yaşayan Ethereum için bu yükseliş trendinin aşağı yönlü kırılımının gerçekleştiğini görüyoruz.

2,635 USD seviyelerindeki dirençten dönüş yaşayarak başlayan bu kırılım sürecinin sonuçlarını görmek için 2,375 USD seviyelerindeki destekten gelecek tepkilerin takip edilmesi gerekli. Trend içerisine geri dönüş yaşanması halinde 2,635 USD direncinin kırılımı sonrası 2,880 USD seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş hareketi gerçekleşebilir. 2,375 USD desteğinin kırılımı halinde ise 2,140 USD seviyelerine kadar bir düşüş yaşanabilir.

Cardano (ADA)

1.35 USD direncinden iki kere reddedilen Cardano’da ikili tepe oluşumu da göze çarpıyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1.28 USD seviyelerinde bulunan ikili tepe destek bölgesinde hareket eden Cardano için bu destek seviyesinin kırılımı halinde, 1.22 USD seviyelerinde bulunan ikili tepe hedefine, aynı zamanda daha önceki analizlerimizde bahsetmiş olduğumuz destek seviyesine kadar bir düşüş yaşanabilir.

İkili tepe formasyonunun çalışmaması halinde ise, 1.28 USD seviyelerinden yaşanacak bir dönüş ile 1.35 USD direnci tekrardan test edilebilir. 1.35 USD direncinin kırılımı halinde ise 1.45 USD seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

3 Ağustos 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Bright Union

MoonStarter Platformunda Bright Union IDO’su Yapılacak