in

3 Ağustos 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Bugün kriptopara piyasası küçük kayıplarla güne devam ediyor. Bitcoin (BTC) günlük grafikte %2.89 düşüşle 38,500 USD’den işlem görüyor. Haftalık periyotta ise yaklaşık %3.38’lik yükseliş ile pozitif görünümüne devam ediyor. Yukarı yönde direnç seviyesi 43,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 37,200 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) da küçük kayıplar yaşıyor. Haftalık görünümde %12.07 ile yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %3.86 oranında düşüş kaydetti. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,485 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü harekete devam ettiği takdirde ise 2,166 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise 2,650 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Bitcoin

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %2.80 düşüşle 1.56 trilyon dolara gerilerken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 722 milyar dolar piyasa değeri ile ve %46.3 hakimiyet oranı ile düşüş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 290 milyar dolar piyasa değeri ve %18.6 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %5.34 ile yükseliş kaydetti. Günlükte %3.07 düşüşle 322 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 380 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 254 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %2.99 ile yükseliş yaşadı. Günlükte ise %2.36 düşüşle ile 1.30 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.48 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

 

Bitcoin, Ripple

Öte yandan Dogecoin (DOGE) de haftalıkta %1.82 ile ve günlükte ise %4.06 düşüş ile 0.197 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.23 USD olarak görünüyor.

Ripple (XRP)’da da küçük kayıplar yaşanıyor. Haftalıkta %13.41 yükseliş ve günlükte %5.56 düşüş ile 0.713 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.78 USD, aşağı yönde ise 0.59 USD olarak görünüyor.

Kriptopara Piyasasında Günün Öne Çıkan Başlıkları

Dünyanın en büyük bankalarından HSBC, Binance Exchange’e yapılan ödemelerin askıya alındığını açıkladı.

Almanya’da dün yürülüğe giren yasaya göre kurumsal fonlara ait varlıkların %20 oranında Bitcoin yatırımı yapabileceği yasallaştı.

Bitcoin Ethereum, Ripple

Cardano merkeziyetsiz borsası Cardax’ın bu yılın 3. çeyreğinde piyasaya sürüleceği açıklandı.

Socios, Hırvatistan ligi futbol kulüplerinden Dinamo Zagreb ile partnerlik anlaşması yaptığını duyurdu.

Kazakistan hükümeti bankaların kriptopara işlemleri yapmasına izin verebileceklerini açıkladı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Trava Finance Ekibi ile AMA Etkinliği

3 Ağustos 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Cardano Fiyat Analizi