in , , ,

28 Şubat 2021 Tarihli XRP, TRX Ve SNX Fiyat Analizi

Bitcoin’in 45.000 dolara kadar gerilemesinden sonra, kripto para piyasası genelinde daha geniş bir satışlara tanık olduk ve çoğu altcoin son 24 saat içinde ciddi bir düşüş kaydetti. Bu yazınının kaleme alındığı an itibariyle ilgili destek seviyelerine yakın işlem gören XRP, Tron ve Synthetix’te de durum şu ana kadar pek parlak gözükmedi.

Ripple (XRP)

Boğalar, XRP’yi 0.45 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkarmayı başaramadı ve fiyat, saatlik zaman dilimindeki her denemeden sonra daha düşük seviyelere doğru hareket etti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP, yaklaşık bir hafta önce Bitcoin’in 58.000 dolar seviyesinden geri çekilmesi sırasında ulaşılan bir seviye olan 0.41 dolar seviyesinden çok önemli bir destek seviyesinin hemen altına 0.40 dolara kadar geriledi.

Denge Üzerindeki Hacim daha düşük seviyeler oluşturdu ve satın alma baskısının olmamasının boğaların 0.45 dolar seviyesini kıramadığını görüyoruz. Müthiş Osilatör’ün kırmızı çubukları, satıştaki ivme devam ederken yarım çizginin altına indi. Satışın devam etmesin durumunda bir sonraki destek seviyesi 0.37 dolar seviyeleri olacaktır.

Tron (TRX)

XRP’ye çok benzer şekilde, Tron da son 24 saat içinde fiyatın %6 oranında geri çekilmesinin ardından daha düşük seviyelere doğru hareket etti. 4 saatlik grafikte arka arkaya kırmızı şamdanlar göründükten sonra fiyat 0.041 dolardan daha güçlü bir destek bölgesine doğru hareket etti. Göstergeler düşüş sinyalleri verdi ve yukarıda belirtilen destek hattı önümüzdeki birkaç seansta tehdit altında olabilir.

MACD düşüş eğilimi gösterirken, histogramındaki çubuklar sıfır çizgisinin altına doğru hareket etti. RSI, yaklaşık 40 işaretinin altına işaret etti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle TRX fiyatı 0.043 dolardan işlem görüyor. Bu seviyelerden daha fazla bir satış gelmesi durumunda TRX üzerinde olumsuz bir etki oluşabilir ve fiyat, 0.041 dolar desteğinin altına düşerse 0.036 dolar seviyelerine kadar test edilebilir.

Synthetix (SNX)

Synthetix’teki 4 saatlik grafiklere göz attığımızda, SNX’in Şubat ayı ortasında görülen yüksek seviyelerini sürdürmek için mücadele ettiğini görüyoruz. 28 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri, bir düzeltme SNX’i 200-SMA’nın altına düşürdü ve fiyat bir türlü toparlanamadı. Son birkaç gün içinde, SNX’in hareketi büyük ölçüde 19.67 ile 16.70 dolar arasında kısıtlandı çünkü her iki taraf da grafiklerde bir kırılma başlatmak için ivme bulamadı.

Stokastik RSI, aşağı bölgedeki yükseliş dalgasının ardından yükselişi işaret etti. Bu durum, destek seviyesinin altındaki bir hareketin boğalar tarafından reddedilebileceğini gösterdi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 16.70 dolardan işlem gören SNX, bu seviyelerden bir düşüş yaşaması durumunda 16.00 – 15.90 dolar arasındaki bir desteğe geri çekilme yapabilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Marketcap Büyüklüklerine Göre İlk 20 Kripto Para Projesinin Analizi

Ripple

Ünlü Teknik Analist Açıkladı: Ripple (XRP) Patlama Yapabilir