in , ,

28 Şubat 2021 Tarihli Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), Cumartesi günü nispeten dar bir aralıkta hareketlerini sürdürdü ve günü pozitif bölgede kapattı, ancak bugün güne güçlü bir satış baskısı altına girdi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Ethereum (ETH), günlük ve haftalık bazda sırasıyla %7 ve %28 oranında değer kaybederek 1.379 dolardan işlem görüyor.

Ethereum fiyatının %28’lik düşüşü klasik bir boğa piyasası düzeltmesi olarak görülse de yayılan FUD, kesinlikle yatırımcıları daha da korkutmaya başladı. Bunların başında ise Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerinin düzelmeyecek iddiası gündeme gelmekte. Bu bilgiler ışığında günlük grafiğe göz attığımızda, Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi hala 30’un üzerinde seyrediyor ve ETH fiyatı teknik olarak aşırı satım yapılmadan önce aşağı seviyelerde daha fazla kalacak gibi görünüyor. Aşağı yönde bir sonraki hedef 1.200 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin altında bir gerik çekilme 1.100 ve 1.000 dolarlık psikolojik seviyeye bir sonraki temel destek seviyeleri olarak sıralanabilir. Öte yandan, ETH fiyatı günlük 1.500 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış yapmadığı sürece, ayılar muhtemelen fiyatın kontrol altına alacak. Bu engelin aşılması durumunda, 1.680 dolarlık bir sonraki direnç olarak hizalanabilir.

IntoTheBlock’un IOMAP modeli, yatırımcıların bu fiyat civarında 8 milyondan fazla ETH satın almış olmasıyla birlikte 1.500 doların önemli bir direnç olarak önemini yeniden bizlere gösteriyor. Bunun yanında, 1.200 doların önünde birkaç orta kuvvetli destek görülebilir.

Ethereum, kilit bir seviye olan 1.500 dolar seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor ve kısa vadeli teknik görünüm, satış baskısının muhtemelen bozulmadan kalacağını bizlere gösteriyor. 1.379 dolardan işlem gören ETH fiyatı; bu seviyeden olası bir düşüş olması durumunda 1.200 ve 1.100 dolar seviyelerini ziyaret edebilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

ADA, Cardano

Cardano (ADA) 4 Adımda Nasıl Satın Alınır?

Marketcap Büyüklüklerine Göre İlk 20 Kripto Para Projesinin Analizi