içinde , , ,

28 Aralık 2021 SushiSwap (SUSHI), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri

Kriptopara

28 Aralık 2021 tarihinde en çok dikkat çeken koinlerin (SUSHI,MATIC,SOL) teknik analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

SushiSwap (SUSHI)

Negatif piyasa koşullarından ayrışarak, bu düşüşlerden minimum derecede etkilenen SushiSwap (SUSHI), gün açılışına göre önemli bir yükseliş hareketi gerçekleştirmiş olmasa da, değer kaybı yaşamaması açısından dikkatleri üzerine çekiyor.

6.145 dolar seviyelerindeki destek üzerindeki akümülasyon sonrası 10 dolar seviyelerindeki dirence doğru hareketini sürdürmeye devam ediyor. Bu direncin kırılması halinde 14.500-16.300 bölgesindeki majör direnci test edebilir. 10 dolar seviyelerindeki dirençten reddedilmesi halinde ise 6.145 dolar seviyelerindeki desteğe bir geri dönüş gerçekleşebilir.

Polygon (MATIC)

Dün gerçekleştirdiği yeni zirve sonrası, Bitcoin ve piyasa genelinde yaşanan geri çekilmeler nedeni ile bu zirve seviyesinde çok fazla tutunamayan Polygon (MATIC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 2.570 seviyelerinden fiyatlanıyor. 2. 923 dolar ile dün belirlediği yeni zirve ile dikkatleri üzerine çekmesine rağmen, 3.010 seviyelerinde oluşma ihtimali bulunan direnç seviyesine ulaşamadan geri çekilmeleri başladı.

Bu geri çekilmelerin 2.310-2.420 bölgesindeki majör desteğe kadar devam etmesi beklenebilir. Bu majör destek üzerinden alınacak tepkilere bağlı olarak, yukarı yönlü bir ivmenin kazanılması halinde 3 dolar seviyelerine doğru yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

2.310 desteğinin kırılması halinde ise 1.950-2.000 bölgesinde bir diğer majör destek bulunuyor.

Solana (SOL)

Aralık ayı ortalarından itibaren başlattığı yükseliş trendini, dün ve bugün yaşanan düşüşlerin etkisi ile ihlal eden Solana (SOL), 185.90 desteğini test ediyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 188 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 185.90 desteğinin kırılması halinde 167-178 dolar bölgesinde bulunan majör desteği ziyaret edebilir.

Yükselen trend içerisine bir geri dönüş yaşanması halinde ise 206 dolar seviyelerinde bulunan dirence doğru yükseliş trendini sürdürebilir. Piyasa genelindeki olumsuz hareketleri geçmiş dönemlerde başarılı bir şekilde absorbe etmeyi başaran Solana, bu süreç içerisinde de aynı davranışları göstermesi halinde ilerleyen dönemlerde daha fazla yatırımcının tercih etmesini sağlayabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Lithium Finance $LITH 2021 Yılı Genel İnceleme

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek mi?