in ,

27 Şubat Tarihli Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) haftalık düşüşüne devam etti ve Cuma günü iki haftadan fazla bir süredir en düşük seviyesi olan 44.000 dolar seviyelerine dokundu. Pazartesi gününden bu yana yaklaşık %20 değer kaybeden BTC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 46.945 dolardan işlem görüyor.

Günlük grafikte, 28 Ocak – 21 Şubat rallisinin Fibonacci %50 düzelme seviyesi 44.000 dolar civarından Bitcoin için güçlü bir destek oluşturmuş gibi görünüyor. Yaklaşık 1 haftaya yakın bir süredir BTC fiyatı %20 değer kaybetti ve 46.000 – 47.000 dolar seviyelerinde hareketini sürdürüyor. 48.000 dolar seviyesinin üzerindeki belirleyici bir kırılma, 20 günlük SMA ile de güçlendirilen 50.000 dolarlık psikolojik işarete doğru yeni yükseliş hareketinin başlamasını tetikleyebilir. Öte yandan, ayılar günlük 44.000 dolar seviyesinin altında bir kapanışla kontrolü ellerinde tutabilir ve BTC fiyatını 40.000 dolara kadar düşürebilirler.

Bunlara ek olarak, IntoTheBlock’un IOMAP modeli, yaklaşık 430.000 BTC satın alan yatırımcılarla 45.000 dolar civarında önemli bir desteğin oluştuğunu doğruluyor. Haftanın başından bu yana Bitcoin’i çevreleyen satış baskısı 44.000 dolar seviyesinde etkisini kaybetti. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı yükseliş ivmesini yeniden kazanmak için 50.000 seviyelerine tekrardan tırmanması gerekiyor.

Tüm bu bilgiler ışığında, bugün altın ve Bitcoin yatırımcılarını sevindiren bir haber geldi. 1.9 trilyon dolarlık Covid-19 Destek Paketi, ABD Temsilciler Meclisi’nden geçti. Senato’nun teşvik paketini önümüzdeki haftalarda onaylaması bekleniyor. Her iki meclisteki demokratlar, teşvik paketinin 14 Mart tarihinden önce ABD Başkanı Joe Biden’ın masasına getirilmesini hedefliyor. Bu, Başkan Joe Biden için ilk büyük yasama girişimidir. Bu gelişmenin altın ve Bitcoin fiyatlarını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor, çünkü 1.9 trilyon dolarlık paket daha fazla doların piyasaya sürülmesi anlamına geliyor.

*Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Cardano

27 Şubat Sabahı Cardano (ADA) Fiyatı Rekor Kırdı

Genel Özellikleriyle Cardano (ADA) Nedir?