in , ,

27 Şubat Sabahı Cardano (ADA) Fiyatı Rekor Kırdı

Cardano (ADA) bu sabah saatlerinde gördüğü fiyat artışıyla şu ana kadarki en yüksek değerine ulaştı. 1.37 dolar seviyesine çıkan ADA piyasa değeriyle ilk 3 sıraya yerleşti.

Cardano (ADA) geçen yıla göre %2580, geçen aya göre %335, geçen haftaya göre %45lik artış gösterdi. Bugün ise %35’lik yükselişle güne başlayan Cardano (ADA) yeni ATH’sine (tüm zamanların en yüksek seviyesi) ulaştı.

27 Şubat ADA’da Son Durum

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ADA 1.33 dolar seviyesinde işlem görüyor. Şubat ayının başından bu yana yükseliş trendinde olan ADA şu an itibariyle ATH seviyesinde bulunuyor.

Cardano

Kaynak: TradingView

Son Gelişmeler

Bu yükseliş tesadüf değil. Gelin beraber ADA için son gelişmelere bakalım. Dubai Merkezli FD7 Ventures şirketi portföylerinde bulunan 750 milyon dolarlık Bitcoin’i satıp yerine ADA ve DOT alacağını açıklamıştı. Dün yapılan bu açıklama bugün fiyatlara yansımış görünüyor. Cardano, Glow isimli yeni bir programlama sistemi geliştireceğini duyurdu. Bu programlama dili sayesinde Cardano sistemindeki akıllı sözleşmeler optimize edilecek. Bu geliştirme için IOHK ve MuKn şirketleriyle anlaşan Cardano ağ üzerindeki merkeziyetsiz uygulamaların kolayca gerçekleşmesini sağlayacak.

Greyscale yeni kripto para arayışında olduğunu geçtiğimiz günlerde açıkladı. Aranan yeni kripto paralar arasında ADA da yerini alıyor. Bu da ADA için yükselişin bir sebebi. Mary Fork güncellemesi 1 Martta gerçekleşecek. Bu güncelleme ile Cardano, ağında yeni NFT’ler ve tokenlar oluşturma imkanı sağlayacak. Bu ağ sayesinde, ağda bulunan dijital varlıklar birçok token tarafından desteklenebilecek. Bu gelişme ile Cardano önümüzdeki aylarda DeFi dünyasını adımını atacak. Son olarak Light Wallet cüzdanı Mary Fork güncellemesi haberiyle beraber ortaya çıkan yeni bir gelişme. Yorori isimli Light cüzdan sayesinde Cardano tabanlı varlıklar ile işlem yapılabilecek.

*Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ünlü Yatırım Şirketi 750 Milyon Dolar Değerinde BTC Satacak

kripto para, bitcoin

27 Şubat Tarihli Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi