in

26 Temmuz 2021 Genel Piyasa Görünümü

Kriptopara, Bitcoin

Bugün kriptopara piyasası oldukça pozitif seyrediyor. Volatilitenin giderek arttığı bir piyasaya açılış yaptık. Bitcoin (BTC) yakın zamanların rekorunu kırdı ve 38,030 USD ile yaklaşık %10.16’lık bir yükseliş kaydetti. Haftalık periyotta ise yaklaşık %20.44’lük ciddi yükseliş ile pozitif görünümüne devam ediyor. Yukarı yönde direnç seviyeleri kırıldı şimdi yeni direnç noktası 39,500 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde bir dönüş olur ise ise 35,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Bitcoin

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) da bugün kayıplarını telafi etti ve kazanç durumuna geçti. Haftalık görünümde %22.24 ile ciddi yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %6.59 oranında yükseliş yaşadı. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,320 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü harekete dönüş yaptığı takdirde ise 2,030 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise fiyatın hemen üzerinde 2,410 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %7.17 yükselişle 1.52 trilyon dolara yükselirken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 714 milyar dolar piyasa değeri ile ve %47.0 hakimiyet oranı ile yükseliş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 271 milyar dolar piyasa değeri ve %17.9 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %5.61 ile pozitif görünüme dönüş yaptı. Günlükte %4.96 yükselişle 316 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 254 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %13.98 ile ciddi bir yükseliş yaşadı. Günlükte ise %8.66 yükselişle 1.34 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.37 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Dogecoin

Öte yandan Dogecoin (DOGE) pozitif seyrediyor. Haftalıkta %22.24 ile ciddi yükseliş ve günlükte ise %10.50 yükseliş ile 0.219 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.24 USD olarak görünüyor.

Ripple (XRP)’da aynı şekilde pozitif görünümde olanlardan. Haftalıkta %12.22 oranında ve günlükte %7.64 oranında yükseliş ile 0.653 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.669 USD, aşağı yönde ise 0.51 USD olarak görünüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Proxy

BTC Proxy ($PRXY) Resmi IDO’su Başlatılıyor: Uniswap Listelemesi 30 Temmuz’da

Bitcoin

Boğalar Geri Döndü! Bitcoin 40K Sınırında