içinde ,

26 Mart 2021 Tarihli Dogecoin Fiyat Analizi

Dogecoin, Şubat ayındaki düşüşten sonra 0.062 dolar seviyelerinde durduğundan beri düşüş trendi içindeydi. DOGE, desteği 0,05 doların biraz altında test etti, ancak buradan bir toparlanma meydana geldi.

Dogecoin, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0.052 dolardan el değiştiriyor. Boğalar bu seviyede destek arıyor gibi görünüyor ve bu da odağı tekrar 0,060 dolara kaydırmalarına izin verecek gibi görünüyor. MACD göstergesi yükselişe geçmek üzere. MACD çizgisi (mavi) sinyal çizgisinin üzerinden geçerse, DOGE rüzgarı arkasına alabilirse yeni bir yükseliş başlatabilir.

DOGE/USD 4-hour chart

Kaynak: FXSTREET

TD Sıralı göstergesi geçtiğimiz günlerde Dogecoin satın almak için bir sinyal sundu. Bu satış çağrısı kırmızı bir dokuz mum çubuğunda kendisini gösterdi. Eğer doğrulanabilirse, Dogecoin’in 12 saatlik bir ila dört mum çubuğunda yükselmesi muhtemel olabilir.

DOGE/USD 12-hour chart

Kaynak: FXSTREET

IOMAP grafiğine göre ise Dogecoin muazzam bir dirençle karşı karşıya. En güçlü satıcı tıkanıklığı, yaklaşık 89.000 adresin daha önce yaklaşık 8.76 milyar DOGE satın aldığı 0.056 ile 0.058 dolar arasında değişkenlik gösteriyor. Bu engelin yanı sıra, karamsar bakış açısına ağırlık katan birkaç tane daha veri bulunmakta.

Dogecoin IOMAP model

Kaynak: FXSTREET

Olumsuz taraflardan bakacak olursak, Dogecoin’in düşüş yönünde çok az destek var. DOGE, dikkati 0,0503 ila 0,0519 dolar arasındaki ince alıcı tıkanıklığına yönlendiriyor. Burada yaklaşık 89.000 adres, daha önce yaklaşık 2.8 milyar DOGE’yi kapsıyordu.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kusama

Kusama, NFT Ekosistemini Büyütüyor Ve İlk Kripto Sanatı Sergisini Destekleyecek

İstanbul’da Bitcoin (BTC) Operasyonu: Büyük BTC Vurgununun Etkileri Sürüyor