in , ,

25 Şubat 2021 Tarihli Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Dogecoin (DOGE) fiyatı, 7 Şubat tarihindeki zirveden bu yana durgun seyrediyor, ancak Elon Musk’ın yakın zamandaki yeni DOGE tweet’i ile %20’lik bir artış, boğa bayrağı modelinde bir kırılmaya yol açtı.

Dogecoin destekçisi Elon Musk Çarşamba günü Dogecoin’i neden sevdiğine dair bir açıklama yaptı. Bunu yapmak için en sevdiği platform olan Twitter’dan tweet atarak kripto para biriminin fiyatını anında %25 arttırdı. Bir Twitter kullanıcısı ona DOGE’yi neden sevdiğini sorduğunda, “Köpekleri ve Dogecoin caps’lerini seviyorum” diye yanıt verdi. Elon Musk, Dogecoin’i Ay’a gönderdiği bir fotoğrafla paylaştı ve Twitter’daki biyografisine de Dogecoin yazmayı ihmal etmedi. Musk’ın bu hareketi sonrası Dogecoin fiyatında ciddi bir artış oluştu.

Dogecoin (DOGE) Yeni Bir Ralliye mi Hazırlanıyor?

Dogecoin fiyatına genel olarak göz atarsak; 30 Ocak ile 7 Şubat arasında %300 oranında yükseliş kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmaya çalıştı. Bu yükseliş furyası, boğa bayrağı modelinin temelini oluşturan “bayrak direği formasyonunu” oluşturdu. Yükselişi takip eden konsolidasyon bir “bayrak” ile sonuçlandı. Bu teknik oluşum, bayrak direğinin uzunluğunun kopma noktasına 0.055 dolara veya %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinde eklenmesiyle belirlenen %75’lik bir artış öngörüyor. Bu hedefin gerçekleşmesi durumunda Dogecoin fiyatını 0.095 dolara çıkarıyor. DOGE fiyatı 24 Şubat tarihinde 0.055 dolarlık bu direnç engelini aştı. Bu engelin aşılmasından beri, Dogecoin bu çizgide konsolidasyon sağlıyor ve bir sonraki ralli için yükseliş ivmesi oluşturmaya yöneliyor.

DOGE/USDT 4-hour chart

DOGE’nin yükseliş tezine itibar kazandıran SuperTrend ve Parabolic SAR göstergesi, her ikisi de 24 Şubat tarihinde satın alım sinyali verdi.

DOGE/USDT 4-hour chart

Göstergeler yükselişi işaret etse de DOGE fiyatın desteğini 0.055 dolarda tutması gerekiyor. Bunu başaramaması durumunda, 0.047 dolara doğru %15’lik geri çekilme veya %38,2 Fibonacci seviyesine gerilemesine neden olabilir. Satış baskısında daha fazla artış olması durumunda fiyat 0.037 dolara kadar geri çekilebilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Ethereum Tabanlı Merkeziyetsiz Borsalar (DEX’ler) Rekor Kırıyor

Ünlü Yatırım Şirketi 750 Milyon Dolar Değerinde BTC Satacak