in , ,

25 Ocak 2021 Tarihli Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum (ETH) fiyatı, geçtiğimiz günlerde birkaç gün önce önceki ATH’yi test ettikten sonra bugün sabah 1.476 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı. ETH yeniden küllerinden doğarken, uzun vadeli görünümün nasıl gelişeceği henüz belirlenemedi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ETH/USD paritesi 1.423 dolardan işlem görüyor ve önemli bir direnç seviyesinin üzerinde duruyor; bu direnç kırılamazsa düşüşü tetikleyebilir. Ethereum fiyatı, teorik olarak düşüş eğilimi gösteren yükselen bir paralel kanal gösteriyor. Bununla birlikte, güçlü alım ve kurumsal alım düşünüldüğünde, bu bir boğa döngüsü gibi görünüyor ve düşüş eğilimi pek olası görünmüyor. Bu nedenle, bu defa ETH’nin fiyatının daha da yükselmesi bekleniyor.

Yazının kaleme alındığı an itibariyle Ethereum’un fiyatı paralel kanalın üst trend çizgisini test ediyor ve daha yükseğe mi yoksa aşağı mı düşeceğine karar vermesi gerekiyor. Fiyat istenen tırmanışı yapamazsa veya OBV’de daha düşük bir yükseliş oluşturursa, fiyat ile OBV arasında düşüş eğilimi olacaktır. Bu farklılaşma, ETH için düşüşe işaret etmekte. Buna ilaveten, RSI göstergesi henüz aşırı alım bölgesine ulaşmadı, ancak alıcıların azaldığına dair işaretler gösteriyor, bu da geri çekilmenin muhtemel olduğunu gösteriyor. Yani, OBV göstergesi alım hacminin düşüş eğilimi göstererek azaldığını ve dolayısıyla geri çekildiğini ifade ediyor.

Üst trend çizgisindeki bir geri çekilme, fiyatı büyük olasılıkla paralel kanalın orta çizgisine doğru 1.300 dolar seviyelerine doğru geri itecektir. Bunun gerçekleşmesi durumunda %7 ila %10 arasında düşüş anlamına gelmekte. Fiyatın, %50 Fibonacci seviyesine denk gelen 1.346 dolar desteğinden geri dönmesi de muhtemel. Ayrıca, Fibonacci güçlü bir destek ve direnç alanı olan mevcut fiyatın üzerinde altın bir cep alanı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle fiyat için daha yüksek bir eğilim, güçlü bir satın alım baskısı gerektirecektir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin, kripto para

Bitcoin Piyasadaki Hakimiyetini Kaybetmeye mi Başladı?

kriptopara

25-31 Ocak Tarihleri Arasındaki BTC, ETH, DOT Ve BNB Analizleri