içinde , ,

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) Teknik Analizleri I 16.02.2022

Bugün sizler için hazırladığım Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) analizlerimi paylaşacağım.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Avalanche (AVAX)

51-55 dolar seviyelerinden başlattığı yükseliş trendini devam ettiren Avalanche (AVAX), pozitif devam eden piyasa içerisinde 93 dolar direncini de kırarak bu yükselişin sürdürdü.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi I 16.02.2022

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 94 dolar seviyelerinden fiyatlanırken 93 dolar kırılımının retest aşamasını gerçekleştiriyor. Bu seviye üzerinde başarılı bir şekilde tutunması halinde 101 dolar seviyelerindeki ara direnç ve 114-118 dolar bölgesindeki majör direnç test edilebilir. Olası bir geri çekime halinde ise, yükseliş trendi esnasında oluşturduğu 87.20 dolar seviyelerindeki ara desteği test etmek isteyebilir. Bu desteğin kırılması halinde yükseliş trendinin desteğine kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Solana (SOL)

Ağ tıkanıklıkları ve hack olayları ile çokça sarsılan Solana (SOL) bu süreç içerisinden çıkış için oluşturduğu yükseliş trendini geçtiğimiz hafta bozmuştu. Kanal desteğinin kırılması ile 96 dolar desteğini test eden Solana (SOL), bir önceki analizimde bahsetmiş olduğum 105 dolar direncinden reddedilmiş görüntüsü çiziyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi I 16.02.2022

105 dolar ara direncinin kırılması halinde kanal içerisine tekrardan dahil olarak yukarı yönlü hareketlerini devam ettirebilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde ise 119 dolar direnci şu an için görünen ilk direnç seviyesi ve kritik bir noktada yer alıyor. 119 doların kırılması halinde 134 dolar seviyelerine kadar sert bir yükseliş hareketi gerçekleştirebilir. 105 dolar direnci altında fiyatlanması halinde 96 dolar seviyelerindeki desteğin tekrardan ziyaret edilme olasılığı da artıyor.

Fantom (FTM)

2.3725-2.5360 bölgesindeki majör dirençten reddedilerek yeni bir düşüş trendi oluşturan Fantom (FTM), 1.9150-2.0170 bölgesindeki desteğe kadar geriledikten sonra bu destek üzerinde akümülasyon süreci geçirdi.

Fantom (FTM)
Fantom (FTM) Teknik Analizi I 16.02.2022

Daha önceki Fantom (FTM) analizimde belirtmiş olduğum 2.1300 seviyelerindeki ara dirence kadar yaklaşırken, bu direncin kırılması halinde tekrardan 2.3725-2.5260 bölgesini ziyaret etmek isteyebilir. Bu ara direnç kırılımında başarısız olması halinde ise 1.9150 seviyelerine kadar geri çekilmeler yaşayabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

KuCoin

Starly ($STARLY) KuCoin’de Listeleniyor: Starly ($STARLY) Nedir?

JPMorgan, Decentraland’da!