in , ,

24 Temmuz 2021 Genel Piyasa Görünümü

Kriptopara, Bitcoin

Bugün yeşil bir kriptopara piyasasına açılış yaptık. Volatilitenin nispeten yüksek olduğu bugünde yükselişlerin hakim olduğu bir piyasaya uyandık. Bitcoin (BTC) 33,704 USD ile yaklaşık %3.86’lık bir yükseliş kaydetti. Haftalık periyotta ise yaklaşık %6.82’lik yükseliş ile pozitif görünüme dönüş yaptı. Yukarı yönde direnç seviyesi 35,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 30,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) haftalık görünümde pozitif devam ediyor. Haftalık görünümde %11.88 ile yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %3.47 oranında yükseliş yaşadı. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,123 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü hareket devam ettiği takdirde ise 1,815 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise 2,190 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %3.4 yükselişle 1.38 trilyon dolara yükselirken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 633 milyar dolar piyasa değeri ile ve %45.9 hakimiyet oranı ile yükseliş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 248 milyar dolar piyasa değeri ve %18 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %0.85 ile negatif görünüme devam ediyor. Günlükte %1.75 yükselişle 301 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 254 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Binance Coin

Cardano (ADA) ise haftalıkta %1.71 ile yükseliş yaşadı. Günlükte ise %1.82 yükselişle 1.21 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.37 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Öte yandan Dogecoin (DOGE) toparlanmaya çalışıyor. Haftalıkta %9.41 ile ciddi yükseliş ve günlükte ise nötr görünümle ile 0.192 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.21 USD olarak görünüyor.

Dogecoin

Ripple (XRP) da aynı şekilde toparlanmaya çalışıyor. Haftalıkta %2.87 oranında ve günlükte %1.56 oranında yükseliş ile 0.604 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.669 USD, aşağı yönde ise 0.51 USD olarak görünüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

polkacity

Polkacity (POLC) %113 Yükseliş Yaşadı

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain 800 Milyonuncu İşlemine Ulaştı