in , ,

24 Mayıs 2021 Tarihli Bitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Bitcoin (BTC)

Daha önceki analizlerimde de belirttiğim gibi ekim ayından gelen yükselen trend desteğini test ederek hareketine devam ediyor. İkinci bir test sonrası daha güçlü bir şekilde yukarı yönlü ivme kazanan Bitcoin için 43.300 seviyeleri olası görünüyor.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 37.500 seviyelerinden fiyatlanan BTC için 37.900 seviyelerindeki dirençte yükselişine ara verdiği görünüyor. Bu direncin kırılımı halinde 43.300 testi gerçekleşecektir. Şu an için 10 mayıs tarihinden itibaren gelen düşen trend direncinde bulunması ve trend kırılımı halinde değerlendirilmesi daha sağlıklı bir seçenek olabilir. Trend direnci de 37.900 direncinin kırılımına denk geliyor.

Düşen trend içerisine geri dönüş halinde ise 35.200 seviyelerindeki destek ve 34.200 seviyelerindeki trend desteği takip edilebilecek seviyeler olabilir.

Ethereum (ETH)

23 mayıs tarihli analizimizde de söylediğimiz gibi 2040-2070 bandının üzerinde bir haftalık kapanış halinde pozitif bir ivme yakalayacağı görünen Ethereum için beklenen seviyelerde bir kapanış gerçekleşti ve bu da fiyat hareketlerine yansıdı.

Ocak başlangıçlı yükselen trend desteğinin test edilmesi sağlıklı bir şekilde yükselmenin de göstergesi olabilir. Takip edilmesi gereken direnç seviyeleri olarak 2530-2950 fiyatlanmaları olabilir. Bu yükselen trend üzerindeki hareketin fibonacci seviyelerine baktığımız zaman da düşüş hareketinin 0.618 seviyesinden yaşanması da yeni bir trend başlangıcının göstergesi olabilir. Trend altında oluşabilecek kapanışlar halinde ise 1880 ve 1490 seviyelerinde destek bulabilir. Gün içerisinde 14 mayıs tarihinden gelen minör düşen trend direncinin kırılması da yatırımcılar için sevindirici bir gösterge oluşturuyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin, Çin

Bitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Başta Olmak Üzere Majör Coinler Neden Çakıldı?

Likidite, bitcoin

Likidite Havuzları Nedir Ve Neden Önemlidir?