23 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH Ve DOGE Fiyat Analizi

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin (BTC)

32.900 seviyelerindeki düşen trend direncinden reddedilen Bitcoin, pozitif geçen bir haftanın sonlarına yaklaşırken geri çekilmeler yaşayabilir. 31.900 seviyelerindeki destekten alacağı tepkilere göre yeni bir yön tayini yapabilir.

 

31.900 üzerinden gelecek alımların kuvvetli olması durumunda 32.900 direnci tekrardan test edilebilir. Bu direncin kırılımı halinde ise 34.600 seviyelerine kadar bir yükseliş izleyebiliriz. 31.900 desteğinin aşağı yönlü kırılımı halinde ise 30.700 seviyelerine kadar bir düşüş hareketi gerçekleşebilir.

Ethereum (ETH)

Daha önceki analizlerimizde üzerinde durduğumuz ikili dip formasyonunun boyun çizgisinde bulunan 2080 direncine kadar yükseliş yaşayan Ethereum, bu direnç seviyesinin kırılımını gerçekleştirme çabası içerisinde görünüyor. 2080 direnci hem formasyon direnci açısından hem de 2250 direncinin test edilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Ancak bu yazının hazırlandığı saatlerde 2050 seviyelerinden fiyatlanırken bearish engulfing – evening star (akşam yıldızı) mum formasyonu oluşturma ihtimali de yüksek görünüyor. Bu şartlar altında 1970 ara desteğine kadar bir geri çekilme yaşanabilir. 1970 desteğinin de kırılımı halinde 1850 seviyelerine kadar düşüş devam edebilir.

Dogecoin (DOGE)

Elon Musk’ın tekrardan dahil olması ile uzun soluklu düşen trend direncini kırmayı başaran Dogecoin, 0.205 direncinden dönüş yaşadı. 0.190 seviyelerinde yatay seyreden DOGE, 0.175 seviyelerinde düşen trend kırılımını tekrardan test edebilir.

Bu test sonucunda başarılı olması halinde 0.205 ve 0.218 seviyeleri takip edilebilir. Başarısız olması halinde ise 0.160 seviyelerinde destek bulabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

The B Word Konferansından Göze Çarpan Detaylar

Lithium Finance

Lithium Finance IDO’su 5 Ağustos Tarihinde Polkastarter Platformu Üzerinde Başlatılıyor