23 Ağustos 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Avalanche Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC)

Dün akşam saatlerinde Paypal tarafından yapılan açıklama ile İngiltere de kripto alım-satımını başlattığını duyurduktan sonra hızlı bir yükselişe geçen Bitcoin 50.000 dolar üzerine kadar yükselerek mayıs ayında yaşanan düşüşten sonra ilk defa bu seviyeleri gördü.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 50.300 seviyelerinden fiyatlanırken 50.800 direncinin biraz altından bir miktar geri çekilme yaşadı. 50.800 direncinin kırılımı halinde 55.300 seviyelerine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir. Bu kırılımı başarısız olması halinde ise 47.600 seviyelerindeki destek test edilebilir.

Ethereum (ETH)

Piyasa üzerindeki pozitif havanın etkileri ile 3.320 seviyelerindeki ara direnç kırılımını gerçekleştiren Ethereum bu seviyenin üzerinde tutunmayı başardığı sürece 3.570 seviyelerindeki direnci test edebilir.

Ethereum güncellemesinin gerçekleşmesi ile başlayan ralli Paypal haberi ile yukarı yönlü ivme daha güçlü bir şekilde devam edebilir. 3.320 altında gerçekleşecek kapanışlar halinde 3.190 seviyelerine kadar bir geri çekilme görülebilir.

Avalanche (AVAX)

Aldığı yatırımlar sonrası ağustos ayı içerisinde en fazla yükseliş gösteren coinlerden biri olan AVAX bu süreç içerisinde %100 üzerinde bir prim yaparak 40 dolar seviyelerindeki direnci geçtiğimiz hafta kırmıştı. Hafta sonu yaşanan küçük geri çekilmeler ile bu direncin retest’ini gerçekleştiren ve başarılı olan AVAX, Paypal haberi sonrası Bitcoin’de de yaşanan pozitif hareketler ile 54 dolar direncine kadar yükseldi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde yine küçük geri çekilmeler gözlenirken 54 dolar direncinin kırılımı halinde 71 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş devam edebilir. 54 dolar direncinden reddedilmesi halinde ise 40 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

50,000 USD’nin Üzerine Çıkan Bitcoin Neden Yükseldi?

Wax

Binance’ten Yeni Altcoin Listelemesi: Wax ($WAXP) Nedir?