in , , , ,

22 Mayıs 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash Ve Binance Coin Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC)

Daha önceki analizlerimizde bahsettiğimiz gibi ekim ayından gelen yükselen trend üzerinde kalmayı başaran ve bu trend üzerinde yatay bir seyir izleyen Bitcoin; bu yazının hazırlandığı saatlerde 38.500 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor ve 37.900 dolar direncinin üzerinde kalma çabası gösteriyor.

37.900 dolar üzerindeki kapanışlar halinde 43.300 dolar seviyesi ve ardından 47.000 dolar seviyeleri hedefleniyor. 37.900 dolar kırılımının başarısız olması halinde ise 36.400 dolar seviyelerindeki trend desteği ve 35.000 dolar desteği takip edilmeli

Ethereum (ETH)

2100 dolar seviyelerindeki destekten gelen hacimli alımlar ile bu destek üzerinde tutunmayı başarabilen Ethereum; 2650 dolar direncini kırmak için yeni bir deneme yapacak gibi görünüyor. 2650 dolar kırılımı halinde 3350 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş izleyebiliriz. Ayrıca 4 saatlik grafiklere bakıldığında 2650 dolar desteği üzerinde oluşan ikili dip formasyonu da göze çarpıyor. 2650 dolar direnci aynı zamanda bu ikili dip formasyonunun da diren. Seviyesi olarak değerlendirilebilir.

Bitcoin Cash (BCH)

19 mayıs günü yaşadığımız BTC dump’ı öncesinde bütün takipçilerinin 635 dolar direncinin kırılımını beklediği BCH bu kırılımı gerçekleştirmesine rağmen dump ile birlikte yeniden bu seviyelere kadar geriledi. 760 dolar seviyelerinde ara direnç bölgesi olmasına rağmen geriye dönük olarak baktığımızda bu seviyenin çok büyük bir zorluk yaşatmayacağı görünüyor.

760 dolar direncinin kırılımı halinde 1100 dolar seviyelerine hacimli bir artış görebiliriz. 635 dolar desteğinin kırılımı halinde ise 520 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Binance Coin (BNB)

290 dolar seviyelerindeki destek üzerinde başarılı bir şekilde tutunan BNB bir önceki 370 dolar direncinin kırılımı denemesinde başarısız olmuştu.

İçerisinde bulunduğumuz güç içerisinde BTC tarafındaki hareketlilik ile tekrardan pozitif bir ivme yakalayan BNB için 370 dolar kırılımı halinde 480 dolar seviyeleri görülebilir. Olası bir BTC geri çekilmesi halinde ise 290 dolar desteği ve 255 dolar seviyelerindeki destek takip edilebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin BTC

Kriptopara Piyasasına Yine Çin Darbesi: Bitcoin Ve Altcoinler Çakıldı!

Bitcoin

Kriptopara Piyasasında “Mayıs Ayı” Fırtınası