in , ,

22 Mart 2021 Tarihli Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) fiyatı, 1 Şubat tarihinden itibaren üç hafta içinde neredeyse %52 oranında geri çekildi. O zamandan beri, piyasa değeri %54 oranında bir artış gösterdi. Yatırımcılar 0.087 dolarlık arz engelini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrar ulaşmak için piyasa şartlarını zorlayabilir. Bu durumda FOMO oluşması sebebiyle Dogecoin yükselme fırsatını tekrar yakalamış olur. Eğer tarih tekerrür ederse, Dogecoin fiyatı %1000 artarak %161,8 Fibonacci uzatma seviyesine 0.96 dolara kadar yol alabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Dogecoin 0.0572 dolardan işlem görüyor.

DOGE/USDT 1-week chart

Kaynak: FXSTREET

Bunun aksine Dogecoin fiyatından düşüş yaşanması sırasında %127.2 ve %141.4 Fibonacci uzatma seviyeleri sırasıyla 0.252 ve 0.438 dolar desteklerine dokunabilir. Santiment’in Sosyal Hacim grafiği, Dogecoin’in çöküşünü tahmin etmede dikkatleri üzerine çekti. Dogecoin fiyatı ile bu metrik arasında büyük bir düşüş farklılığı, DOGE’nin piyasa değerinde muazzam bir düşüşe yol açtı. Bu nedenle, bu defa sosyal hacimdeki bir artış DOGE’yi 1 dolara yakın herhangi bir yere çekebilecek yatırımcılar için bir satın alma sinyali olarak görev yapabilir.

Dogecoin Social Volume chart

Kaynak: FXSTREET

Yükseliş görünümünden bağımsız olarak, yatırımcıların Dogecoin’den ayrılmaları durumunda yükseliş görünümünü ölümcül bir şekilde bozabilir. DOGE fiyatı %78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesini 0.038 dolardan geçerse, başka bir satış dalgasını tetikleyebilir. Bunun yaşanması durumunda, %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen 0.012 dolara kadar geri çekilme olası bir ihtimaldir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

SOTA Finance

SOTA Finance Nedir?

Casper Network, Ethereum

Casper Network (CSPR) İçin Satış Kuyruğu Sistemi Nasıl Çalışır?