içinde

21 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün yeşil bir kriptopara piyasasına açılış yaptık. Volatilitenin nispeten yüksek olduğu bugünde yükselişlerin hakim olduğu bir piyasaya uyandık. Bitcoin 30,741 USD ile yaklaşık %3.05’lik bir yükseliş kaydetti. Haftalık periyotta ise yaklaşık %3.68’lik düşüş ile negatif görünümüne devam ediyor. Yukarı yönde direnç seviyesi 35,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 30,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) haftalık görünümde negatif seyrine devam ediyor. Haftalık görünümde %1.74 ile düşüş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %6.01 oranında yükseliş yaşadı. Yazının yazıldığı vakitlerde 1,866 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü hareket devam ettiği takdirde ise 1,815 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise 2,190 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Ethereum

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %4.4 yükselişle 1.29 Trilyon dolara yükselirken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 576 milyar dolar piyasa değeri ile ve %46.2 hakimiyet oranı ile düşüş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 217 milyar dolar piyasa değeri ve %17.4 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %5.34 ile negatif görünüme devam ediyor. Günlükte %4.63 yükselişle 279 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 254 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Binance Coin

Cardano (ADA) ise haftalıkta %7.61 ile ciddi bir düşüş yaşadı. Günlükte ise %6.04 yükselişle 1.13 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.37 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Öte yandan Dogecoin (DOGE) toparlanmaya çalışıyor. Haftalıkta %8.15 ile ciddi bir düşüş ve günlükte %6.56 yükselişle ile 0.177 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.21 USD olarak görünüyor.

Dogecoin

Ripple (XRP)’da aynı şekilde toparlanmaya çalışıyor. Haftalıkta %9.22 oranında düşüş ve günlükte %2.35 oranında yükseliş ile 0.545 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.669 USD, aşağı yönde ise 0.51 USD olarak görünüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin

19 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Eqifi

DeFi Açıklamalı Sabit Oranlı Ürünler Nelerdir ve Bunlardan Nasıl Yararlanılır?