in

2023’ün İlk Çeyreğinde Gerçekleşen NFT Satışları

Banka krizleri sonrası kripto para birimlerinin yaşadığı çalkantılı süreç NFT satışlarını da etkiledi.

Zorlu 2022 yılını geride bırakan kripto para piyasası bu yıl da banka krizleri ile uğraştı. Tüm yaşanan bu zorluklara rağmen kripto para piyasası toparlanmaya çalışsa da NFT’ler geçtiğimiz haftalara oranla %5,4’lük bir düşüş yaşadı. 

Ethereum tabanlı projeler, tüm satışların %55’inden fazlası ile NFT satışlarına hakim oldu. 

Cryptoslamio verileri, 30 günlük satışların genel olarak düştüğünü ve toplam satışların geçtiğimiz aya göre yüzde 29 daha düşük olduğunu gösteriyor. Son bir ay içerisinde NFT satışları açısından öne çıkan ilk beş blockchain ise şöyle: 

  • Ethereum: 540 milyon dolar 
  • Solana: 91 milyon 473 bin dolar 
  • Polygon: 34 milyon 784 bin  dolar
  • ImmutableX: 28 milyon 281 bin dolar
  • Cardano: 10 milyon 483 bin dolar

Son bir ay içerisinde NFT satışlarında düşüşler yaşandı dedik ancak 2023’ün ilk çeyreğine genel olarak baktığımızda büyük fiyatlar ile NFT satışları gerçekleştiğini görebiliyoruz. 

2023’ün ilk çeyreğinde gerçekleştirilen en büyük NFT satışları içerisinde CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club ve Fidenza koleksiyonları yer alıyor. Bu koleksiyonlar arasından gerçekleştirilen en pahalı satış ise CryptoPunk’ın 2066 numaralı koleksiyonu oldu. Koleksiyon, 1.155 ETH (2.08 milyon dolar) gibi yüksek bir fiyattan satıldı. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Kripto

Radiant Capital (RDNT) Nedir? Nasıl Alınır?

Mart Ayının En Değerli NFT’leri